Przebojowa zima w mieście

Starogard Gdański był ostatnim przystankiem, na którym zatrzymała się ekipa Radia ZET. Nasz Rynek zmienił się w prawdziwe zimowe miasteczko. Przez cały weekend od 25 do 27 lutego mieszkańcy korzystali z zimowych atrakcji.

Na najmłodszych czekała górka do snowtubingu, czyli zjazdu z lodowo-śnieżnej górki na oponach oraz syntetyczne lodowisko z darmową wypożyczalnią łyżew. Oprócz tego skorzystać można było ze strefy snowboardu i toru do biegówek. Do dyspozycji byli instruktorzy i opiekunowie, którzy nauczyli pierwszych kroków na desce snowboardowej czy łyżwach. Wykorzystanie igielitowych mat gwarantowało dobrą zabawę niezależnie od panującej aury.

Mieszkańcy mogli też skorzystać z dodatkowych atrakcji. Drewniane kramy, w których na uczestników zabawy czekały smakołyki, przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Lipinek Szlacheckich, ciepłe napoje oraz regionalne gadżety.

Wiktor (od lewej) i Jakub zgodnie przyznali że świetnie się bawią. Skorzystali ze wszystkich zimowych atrakcji dostępnych na starogardzkim Rynku.

W zimową akcję włączyły się również miejskie jednostki. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowali zabawę z kołem fortuny, w której można było zdobyć upominki.
Na stoisku przygotowanym przez Starogardzkie Centrum Kultury odbywały się kreatywne zajęcia dla najmłodszych. Pracownicy SCK promowali ofertę zajęć na II semestr dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Zobaczyć było można wystawę obrazów studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W akcję włączyło się również Muzeum Ziemi Kociewskiej, które wyświetlało projekcje filmów o Kociewiu, udostępniło do zwiedzania muzealne wystawy oraz przygotowało atrakcje dla najmłodszych. W miejskiej Bibliotece Publicznej można było zagrać w planszówki oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych pod hasłem „książka kontra komputer”.

Starogardzki przystanek Radia ZET miał także dodatkowy wydźwięk. Był alternatywą dla uzależnień. Do dyspozycji mieszkańców była kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w naszym mieście, Izabela Orlikowska-Kawska. Na specjalnie przygotowanym stoisku, mieszkańcy mogli zaczerpnąć od pracowników ZOZ informacji na temat pomocy w przypadku problemu uzależnień. Jak podkreśliła Pani Izabela, po informacyjne materiały zgłaszali się rodzice, czy też nawet dziadkowie, którzy chcieli dowiedzieć się na temat pomocy dla swoich wnuków. Wiele osób brało ulotki i czytało nasze materiały – dodała.

Najmłodsi chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez ekipę Radia Zet.

W sobotnie popołudnie, podczas „Przebojowej zimy z Radiem ZET”, mieszkańcy wspólnie z władzami miasta w geście solidarności z narodem ukraińskim utworzyli niebiesko-żółtą flagę. Wszystko po to by wyrazić wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów. – Jestem tu aby potępić agresję Rosji na Ukrainę i aby wyrazić wielką solidarność z całym narodem ukraińskim, który przeżywa teraz wielkie cierpienie. Takie działania są potrzebne, aby pokazać nasze wsparcie – powiedziała pani Anna, która chętnie włączyła się w akcję.

Solidarni z Ukrainą

„Przebojowa zima z Radiem ZET alternatywą dla uzależnień” przyciągnęła na starogardzki Rynek wielu mieszkańców. Najmłodsi zapomnieli o telefonach, komputerach i telewizorach i chętnie bawili się na świeżym powietrzu. Na płycie Rynku pojawi się także wóz transmisyjny Radia ZET z mini studiem radiowym, dzięki czemu bawiących się w Starogardzie, mogli usłyszeć słuchacze w całej Polsce.