Projekt sieciowania – czyli zjazd dyrektorów pomorskich bibliotek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim odbył się zjazd dyrektorów pomorskich bibliotek. Podczas spotkania omawiano strategię rozwoju bibliotek, nowe projekty, cele oraz pomysły na urozmaicenie ich działalności.

Spotkanie zorganizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Gdańsku odbyło się w zaciszu siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starogardzie Gdańskim, pod skrzydłami dyrektora MBP Anny Zagłoby-Góralskiej.

Przybyli goście stworzyli kreatywną grupę, która organizując „burzę mózgów” zastanawiała się nad strategią rozwoju bibliotek, nad tym jak urozmaicić oraz ulepszyć ich działalność, a także jak skutecznie dotrzeć do samorządów, by te wsparły słabiej dofinansowane placówki celem ich lepszego funkcjonowania.

W tym roku zainicjowaliśmy wspólnie z innymi dyrektorami bibliotek projekt sieciowania – mówi Monika Górecka – Kierownik Działu Instrukcyjno-szkoleniowego Wojewódzkich i Miejskich Bibliotek Publicznych w Gdańsku.  Jest to cykl spotkań z bibliotekami różnych szczebli – powiatowymi, miejskimi i wiejskimi, po to aby móc wspólnie opracowywać strategie rozwoju na przyszłość, wymienić się doświadczeniami oraz omówić problemy strukturalne – dodała.

Monika Górecka – Kierownik Działu Instrukcyjno-szkoleniowego Wojewódzkich i Miejskich Bibliotek Publicznych w Gdańsku.

Gościem na zebraniu był także Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, który podkreślił ważność tego rodzaju spotkań.  – Szanowni Państwo, dokładamy wszelkich starań aby dziedzina kultury w naszym mieście prężnie funkcjonowała. Możecie na nas liczyć – mówł.  Mam też nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy jak ten dzisiejszy projekt, przyłożą się do sprawnego i coraz lepszego funkcjonowania bibliotek – dodał.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz dyrektor MBP Anna Zagłoba-Góralska podczas zebrania

Goście podczas wizyty otrzymali upominki oraz zwiedzili siedzibę biblioteki, będąc pod wrażeniem przestrzeni oraz wyposażenia budynku.