Próbny alarm w PSP 3. Szkoła ewakuowana

Dzisiaj, 18 maja uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 zostali ewakuowani. W szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy oraz bombowy. W akcji uczestniczyły starogardzkie służby mundurowe.

Ćwiczenie odbyło się na wypadek współczesnych zagrożeń, także terrorystycznych. Zorganizowane zostało przez dyrekcję szkoły we współpracy z Wydziałem Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. W akcji ratowniczej uczestniczyła jednostka starogardzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policjanci z KP Policji.

IMG_3189

Podczas symulacji uczniowie i pracownicy zostali ewakuowani na plac za szkołą. Oficerowie KP Państwowej Straży Pożarnej, którzy obserwowali przebieg ćwiczenia potwierdzili, że cała akcja przeprowadzona została na bardzo wysokim poziomie, niezwykle sprawnie i profesjonalnie.  IMG_3172

 

 

Wydział Spraw Obywatelskich dziękuje dyrektorowi PSP Nr 3 – Piotrowi Ribickiemu, za ogromne zaangażowanie w organizację ćwiczenia i gratuluje wzorowego przygotowania szkoły w zakresie bezpieczeństwa. Wydział podziękowania kieruje także w stronę wszystkich służb mundurowych, które uczestniczyły w akcji.