Prezydent odwiedził przedszkolaków

Setka dzieci uczy się i bawi w nowo wyremontowanych salach filii Przedszkola Nr 4 „Tęczą Malowane” w budynku przy ul. Sienkiewicza 19. W czwartek, 5 września odwiedził ich prezydent miasta. Sprawdził stan pomieszczeń po remoncie. Dzieciom podarował przybory do malowania i zabawy.

Podczas wakacji cztery oddziały filii Publicznego Przedszkola nr 4 przeszły gruntowny remont. Odnowiono sale zabaw, korytarze, szatnie i stołówkę. Każde sala ma teraz własną łazienkę. Miasto wydało na to blisko 800 tys. zł. W trakcie modernizacji jest też ogródek przy przedszkolu. Nowe certyfikowane sprzęty do zabawy dla dzieci już stoją. Do wykonania zostało tylko podłoże pod przyrządami. Koszt instalacji wyniósł 100 tys. zł.

Przedszkolaki chętnie przybiły prezydentowi piątki

W czwartek, 5 września prezydent odwiedził przedszkolaków, aby dowiedzieć się, czy są zadowolone z nowo wyremontowanego przedszkola. Przy okazji osobiście sprawdził stan pomieszczeń po remoncie. Zajrzał do każdej z czterech grup. Dzieci przyjęły go z entuzjazmem, zwłaszcza że prezydent nie przyjechał do nich z pustymi rękoma. Podopieczni przedszkola „Tęczą Malowane” dostali przybory do malowania oraz gry edukacyjne. Wspólnie rozpakowali prezent. Dzieci zaprosiły prezydenta do wspólnej zabawy. Chętnie też odpowiadały na jego pytania, czy podobają się im nowe sale, w co lubią się bawić i co sprawiam im największą radość.

Dzieci zaprosiły prezydenta do wspólnej zabawy.

– W budynku przy ul. Sienkiewicza 19 wcześniej mieściła się filia Szkoły Podstawowej Nr 4. Od 2017 roku obiekt działa jako przedszkole. Tworząc nowe oddziały dla przedszkolaków, musieliśmy dostosować pomieszczenia do potrzeb dzieci w wieku 3-6 lat. W 2017 roku na parterze budynku w ramach projektu unijnego „Tworzenie nowych miejsc edukacji przedszkolnej na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonowania Starogardu Gdańskiego” powstały trzy nowoczesne odziały MPP nr 6. Na piętrze wówczas działały trzy oddziały MPP5 i jeden – MMP4. Od 2019 roku całość przejęło przedszkole „Tęczą Malowane” przy ul. Reymonta. Jednak, aby mogło przyjąć przedszkolaków w nowym roku szkolnym, trzeba było w salach przeprowadzić remont i dostosować pomieszczenia do potrzeb maluchów zgodnie z zaleceniami Sanepidu – wyjaśnił prezydent. – Potraktowałem sprawę priorytetowo, bowiem wiem, jak bardzo potrzebne są miejsca dla dzieci w przedszkolach i jak ważne jest, aby bawiły się i uczyły w możliwie najlepszych do tego warunkach – dodał Janusz Stankowiak.

Przy przedszkolu powstaje nowy ogródek zabaw

Prezydenta, wiceprezydenta Macieja Kalinowskiego oraz naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Agnieszkę Buczyńską po przedszkolu oprowadziła dyrektor Przedszkola „Tęczą Malowane” Alicja Prokopów. Podziękowała  władzom miasta za modernizację budynku i przygotowanie pomieszczeń dla przedszkolaków.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl