Prezydent odwiedza dzieci w Wygoninie

40 uczniów miejskich szkół podstawowych 20 listopada pojechało na turnus profilaktyczno-wychowawczy do Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Turnus potrwa do 1 grudnia 2015 r. Dzieci uczestniczą w zajęciach wychowawczych, terapeutycznych, sportowo-rekreacyjnych, ekologicznych, kulturalno-oświatowych. Jednocześnie kontynuują naukę szkolną.

26 listopada 2015 roku uczestników turnusu odwiedził prezydent miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Dla wszystkich dzieci ku ich radości przywiózł mikołajkowe słodkości.

Uczniowie, zapytani jak spędzają czas w Domu i jak się tu czują, odpowiedziały, że bardzo dobrze, nie mają czasu na nudę, bo jest dużo zajęć. Atmosfera jest fajna, nawiązują nowe przyjaźnie. Uczą się jak rozwiązywać konflikty i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Co dzień mają czas na zabawę i sport.

Dom Wczasów Dziecięcych w Wygoninie to placówka oświatowa Powiatu Kościerskiego, która zapewnia opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania. Położony jest w urokliwym miejscu wśród lasów i pięknych krajobrazów. Od wielu lat właściciele organizują tu turnusy dla dzieci i młodzieży z calej Polski. W ten sposób wspomagają wychowanie, opiekę szkolną i rodzinną. Przy okazji uczą ekologii i tradycji regionalnych oraz promują zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek dziecięcy.

Podczas odwiedzin prezydenta Dyrektor Domu Wczasowego Andrzej Szala oprowadził gości (prezydenta i Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień Patrycję Dziewiątkowską – Dudek) po ośrodku, prezentując jego walory m.in. wyremontowane pokoje oraz salki szkolne.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl