Prezydent na budowie

Przy blokach na ulicy Kopernika powstają nowe drogi dojazdowe, chodniki i parkingi. Roboty potrwają do połowy grudnia. Ich wykonawcą jest firma Strabag. 14 listopada na placu budowy prezydent miasta sprawdził stan zaawansowania prac.

Przebudowę dróg wewnętrznych w rejonie ulicy Mikołaja Kopernika miasto zaplanowało na lata 2016 i 2017. W tym roku remontowany jest odcinek od ul. Wróblewskiego do ul. Kopernika. Oprócz robót drogowych w tym rejonie wybudowane będzie też odwodnienie. Całość oświetlą nowe lampy uliczne. Na odcinku 270 metrów firma Star- Wik wymieniała sieć wodociągową wraz z przyłączami. Roboty rozpoczęły się we wrześniu, a wykonuje je firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa. Łączna wartość tegorocznej inwestycji to ponad 500 tys. zł.

img_0207

14 listopada prezydent Janusz Stankowiak sprawdził stan zaawansowania robót budowlanych. Razem z zastępcą ds. techniczno-inwestycyjnych Przemysławem Bieskiem-Talewskim rozmawiali z kierownikiem budowy o postępie prac. Prezydenci wysłuchali też uwag jednego z mieszkańców ulicy, który zwrócił uwagę na konieczność nasadzeń zieleni oddzielającej miejsca parkingowe od budynków.

– To początek zmian w układzie drogowym tej części Starogardu – informuje prezydent. – W przyszłym roku prace na drogach dojazdowych do bloków będą kontynuowane. W projekcie budżetu na 2017 rok zapisaliśmy na to zadanie kwotę 600 tys. zł. II etap obejmie odcinek od wjazdu z ul. Kopernika do ul. Pelplińskiej. W przyszłym roku planujemy też zgłosić do programu tzw. „schetynówek” główny ciąg ulicy Kopernika – od ul. Pelplińskiej do ul. Lubichowskiej. Zadanie chcemy zrealizować w 2018 roku.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl