Prezydent Miasta z Krzyżem za Zasługi dla Bezpieczeństwa

25 sierpnia Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak otrzymał od Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej Krzyż za Zasługi za troskę i dbałość o bezpieczeństwo osób i utrzymanie porządku publicznego, rozwijanie i wspieranie Straży Miejskiej oraz podejmowanie w tym sektorze działań ponadlokalnych.

Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas zorganizowanej w Starogardzie Gdańskim konferencji Straży Miejskich i Gminnych dotyczącej prawnych aspektów monitoringu wizyjnego. Wszystkich uczestników spotkania powitała prefekt Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak otrzymał Krzyż za Zasługi od Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

– Bardzo dobrze, że się spotykacie i wymieniacie doświadczeniami. Dla każdego jest to cenne. Cieszę się, że po raz kolejny gościmy Państwa w Starogardzie Gdańskim. Zważywszy na to, że przyjechali Państwo z niemal całego kraju. Śmiało mogę powiedzieć, że nasze miasto jest dzisiaj najbezpieczniejsze w Polsce – na początku konferencji powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Krzyż za Zasługi otrzymuje Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Leszek Żołądowski.

Krzyż za Zasługi dla bezpieczeństwa przyznany został nie tylko prezydentowi Starogardu. Z rąk Prefekta Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Artura Hołubiczko otrzymali go także Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Leszek Żołądowski oraz Zastępca Prefekta Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej we Władysławowie Adam Marciniak.

Wręczenie odznaczenia Zastępcy Prefekta Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego, komendantowi Straży Miejskiej we Władysławowie Adamowi Marciniakowi. 

Nowym członkiem Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych został opiekun klientów sektora publicznego firmy Mercedes-Benz Polska Grzegorz Gambezow.

Marek Marquardt ze Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim (przy mikrofonie) oraz Diana Bogusz i Bartosz Bieliński z firmy OKE Poland (z prawej) mówili o nowoczesnym systemie monitoringu.

Podczas konferencji o nowoczesnym systemie monitoringu SMART CITY, nowoczesnych technologiach analizy obrazu i dźwięku oraz o aspektach prawnych monitoringu wizyjnego mówił Marek Marquardt ze Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim oraz Diana Bogusz i Bartosz Bieliński z firmy OKE Poland. Grzegorz Balec z firmy SoftBlue zaprezentował drona jako sprawdzone narzędzie do identyfikacji źródeł spalania szkodliwych substancji. Zastępca Prefekta Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego, zastępca komendanta Straży Miejskiej we Władysławowie Adam Marciniak opowiedział o ratownictwie medycznym AED. Podsumował także działania Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego podczas trwania akcji „Bezpieczne Wakacje” na przykładzie SM we Władysławowie. Drugiego dnia konferencji komendant Straży Miejskiej w Kartuzach Krzysztof Pawłowski wprowadzi wszystkich w szczegóły akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak (na środku) z przedstawicielami firmy Mercedes-Benz oferującej Strażom Miejskim i Gminnym dostosowane specjalnie do ich potrzeb nowoczesne samochody elektryczne. 

Podczas spotkania przedstawiciele Straży Miejskich i Gminnych mieli okazję skorzystać ze Strzelnicy starogardzkiego Bractwa Kurkowego oraz obejrzeć prezentacje przygotowane przez formy oferujące akcesoria i wyposażenie dla strażników.

Pierwsze miejsce w strzeleniu do kura zajął komendant Straży Miejskiej w Chojnicach Arkadiusz Megger, drugie Marcin Prądziński z Urzędu Miasta Starogard Gdański, a trzecie Komendant Straży Miejskiej w Pruszczu Gdańskim Radosław Pietrzak. 

Fot. Małgorzata Rogala