Prezydent czytał dzieciom bajkę

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 29 września Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 1 przy ul. Sienkiewicza zaprosiło Prezydenta Miasta Starogard Gdański. Janusz Stankowiak przeczytał przedszkolakom bajkę Carme Dolz i Nuria Aparicio pt. „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Dzieci nagrodziły Prezydenta gromkimi brawami.

21 lat temu dzień 29 września ogłoszono Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. – Uczyniono tak w rocznicę urodzin nieżyjącej już autorki książek dla dzieci Janiny Porazińskiej. Tego dnia co roku w wielu szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywają się spotkania z dziećmi, których celem jest zachęcanie ich do głośnego czytania i obcowania z książką – powiedziała dyrektor MPP nr 1 Anna Płoszyńska-Damaszk – Oczywiście książki czytamy dzieciom niemal codziennie, dlatego, aby uczcić ten dzień w sposób szczególny, zaprosiliśmy do naszego przedszkola Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, aby to on przeczytał naszym podopiecznym bajkę – zaznaczyła dyrektor przedszkola.

Prezydent czytał dzieciom bajkę

Janusz Stankowiak prezydent miasta Starogard Gdański czytał przedszkolakom MPP 1 bajkę w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Prezydent zaproszenie przyjął i 29 września 2022 roku spotkał się z przedszkolakami. Dzieci przywitały włodarza miasta bardzo entuzjastycznie i z uwagą słuchały, jak czytał im bajkę Carme Dolz i Nuria Aparicio pt. „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”, której główną bohaterką jest Karolinka.  Dziewczynka pokazała, że mimo dzielących nas różnic, wszyscy jesteśmy wyjątkowi, ucząc akceptacji samego siebie i swojej niepowtarzalności.

– To było wielkie wyzwanie. Jedno z trudniejszych, bo taka publika jest wymagająca, uważna i szczera. Przyznam się, że takiego entuzjastycznego powitania się nie spodziewałem. Takich braw jeszcze nigdy nie dostałem. Zaskoczyło mnie też, z jakim zrozumieniem dzieci słuchały bajki i ile jest w nich ciekawości, która zawsze mnie zachwyca. Bardzo dziękuję za to zaproszenie. To była dla mnie wielka przyjemność – powiedział prezydent Janusz Stankowiak

Radość i spontaniczność

Dzieci z MPP nr 1 w Starogardzie Gdańskim bardzo entuzjastycznie przywitały prezydenta miasta Janusza Stankowiaka, który odwiedził ich w Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

Przedszkolaki niewątpliwie wykorzystały okazję spotkania z prezydentem twarzą w twarz, by zadać mu kilka dodatkowych pytań. Zapytały, jaka jest jego ulubiona książka z dzieciństwa, w co lubił się bawić jak był dzieckiem, jaka postać jest dla niego wzorcem, co lubi jeść i czy ma pałac w Warszawie? Było dużo śmiechu, radości i spontaniczności. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały prezydentowi piosenkę i podarowały mały upominek oraz kwiaty. Janusz Stankowiak odwdzięczył się im rozdając słodkości.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl