Premiera filmu „Starigrod 1197”

19 grudnia 2015 r. odbędzie się premiera filmu fabularyzowanego pt. „Starigrod 1197” o początkach miasta Starogard Gdański. Tego dnia w kinie „Sokół” widzowie będą mogli obejrzeć dwa seanse premierowe o godz. 16:00 i 17:30. Wśród uczestników pokazu rozlosowane zostaną filmy i plakaty.

To pasjonująca historia sprzed 800 lat. Zobaczycie w akcji rycerzy – zakonników i zaciekłą obronę grodu przez Joannitów.
Pierwszy klaps do filmu padł 24 lipca 2015. Przez całe lato kręcono sceny  m.in. w Grodzisku Owidz, Grodzie w Sławogrodzie w Czaplinku, na zamku w Przezmarku, w Borzechowie, w okolicach Gniewu i Nicponi, czyli w naszych rodzimych, kociewskich krajobrazach. W realizacji uczestniczyło ponad 80 aktorów z całego Pomorza.
Film zrealizowało Stowarzyszenie Adamantos Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego według scenariusza Mariusza Mecki. Reżyserem filmu jest Wojciech Wiśniewski.
„Starigrad 1197” współfinansowały władze miasta, przekazując Stowarzyszeniu 9,5 tys zł na projekt „Filmowa adaptacja dziejów historycznych Starogardu Gdańskiego”.

Wstęp: 7 zł dorośli i 5 zł dzieci.

Zobacz filmową zapowiedź „Starigrad 1197”

https://www.youtube.com/watch?v=qzKfeRhDhD8