Prawie kilometr nowej drogi w Starogardzie

Kompleksowa przebudowa ulic Kryzana i Starzyńskiego dobiega końca. Budowa trwa od roku. Jej koszt to blisko 4,5 mln zł. Wykonuje ją spółka Strabag z Pruszkowa. 29 listopada br. efekt dotychczasowych prac sprawdził Prezydent Miasta. Towarzyszyli mu poseł Kazimierz Smoliński, przewodnicząca Rady Miasta oraz współpracownicy.

– Kończymy kolejną ważną inwestycję dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego. Prawie kilometr drogi z nową nawierzchnią, chodnikami, zatokami postojowymi, oświetleniem i monitoringiem. Mam nadzieję, że mieszkańcy szybko odczują to, jak poprawi się  ich komfort życia, chociażby poprzez poprawę bezpieczeństwa związanego z poruszaniem się po tej ulicy zarówno kołowo jak i pieszo – powiedział prezydent Janusz Stankowiak

Kryzana i Starzyńskiego oddana po remoncie do użytku

29 listopada Prezydent Miasta wspólnie z posłem Kazimierzem Smolińskim, zastępcą ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeuszem Błędzkim, przewodniczącą Rady Miasta Anną Benert i radnym Mieczysławem Płaczek przespacerowali się nowo przebudowanymi ulicami. Towarzyszył im kierownik budowy Jacek Łoński. 

Przedstwiciele władz miasta z posłem Kazimierzem Smolińskim z wizytą na nowo przebudowanej ulicy Kryzana w Starogardzie Gdańskim

– Cieszę się, że przy wsparciu środków rządowych kolejne ulice w Starogardzie są przebudowywane. Inwestycja kosztowała ok. 4.5 mln zł z czego 2 mln zł pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To świadczy, że Miasto działa sprawnie i skutecznie. Ja ze swej strony mogę tylko zapewnić, że dalej będę wspierał działania władz miasta, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Starogardu Gdańskiego – powiedział poseł na Sejm Kazimierz Smoliński.

Mieszkańcy Łapiszewa mają nowa drogę

Przebudowa objęła 900 metrowy odcinek ulic Kryzana i Starzyńskiego od skrzyżowania z ulicą Skarszewską. Jezdnia została pokryta nawierzchnią bitumiczną. Po jednej stronie ma chodnik z kostki betonowej, po drugiej – ciąg pieszo rowerowy. Pomiędzy ulicami Sucharskiego a Starzyńskiego pojawiły się zatoczki postojowe. Umożliwiają m.in. bezpieczne parkowanie aut przed wejściem na plac zabaw. Ulice zostały oświetlone na całej długości nowymi energooszczędnymi latarniami. Pod powierzchnią mają zmodernizowaną kanalizację deszczową i sanitarną. Do całkowitego jej zakończenia pozostały prace porządkowe, podłączenie oświetlenia oraz oznakowanie pionowe.

Wyjazd z ulicy Starzyńskiego w ulicę Kryzana. Koszt modernizacji obu dróg to blisko 4,5 mln zł.

– Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Łapiszewa doczekali się tej kompleksowej przebudowy ulic Kryzana i Starzyńskiego. Nie tylko będzie w tej części miasta bezpieczniej, ale  również pod względem estetycznym poprawi się jej wizerunek. Bardzo dziękuję władzom miasta, szczególnie prezydentowi za to, że uwzględnił głosy mieszkańców, którzy wytrwale od lat czynili starania o remont tych ulic, radnym Rady Miasta za akceptację i przyjęcie inwestycji do realizacji, posłowi Smolińskiemu za wsparcie i wykonawcy za dobrą robotę – podsumowała przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

fot. Magdalena Dalecka