Prawdziwa przebojowa zima

W tym roku Starogard Gdański był pierwszym przystankiem dla pełnej energii ekipy Radia ZET, która na półmetku ferii zamieniła Rynek w prawdziwe zimowe miasteczko. Przez cały weekend od 20 do 22 stycznia mieszkańcy korzystali z zimowych atrakcji.

Na najmłodszych czekała górka do snowtubingu, czyli zjazdu z lodowo-śnieżnej górki na oponach, tory do biegówek i curlingu, gdzie odbywały się zawody, a także szkółka snowboardu. Z tej ostatniej chętnie korzystały nie tylko dzieci, ale też starsi mieszkańcy miasta. Do dyspozycji byli instruktorzy i opiekunowie, którzy uczyli pierwszych kroków na desce snowboardowej. Igielitowe maty gwarantowały dobrą zabawę niezależnie od panującej aury.

Na trzy dni starogardzki Rynek zamienił się w zimowe miasteczko.

W drewnianych kramach można było zjeść coś pysznego, a Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Premium Fitness & Gym dbały o to, by nikomu nie było zimno proponując konkursy ruchowe z nagrodami. Nie zabrakło również uwielbianego przez małych starogardzian Koła Fortuny, gdzie można było zdobyć ciekawe nagrody. Drugiego dnia imprezy przyjechał foodtruck głównego sponsora wydarzenia.

Wspomniany drugi dzień wydarzenia przyniósł nam spore opady śniegu i silny wiatr, które utrudniły przeprowadzenie części przewidzianych atrakcji. Nie odstraszyło to jednak mieszkańców miasta, którzy chętnie wzięli udział w spontanicznej bitwie na śnieżki.

– Było bardzo fajnie. Wystartowałem w zawodach curlingowych, które wygrałem. Bardzo się cieszę. Jeździłem też na nartach. Lubię się ścigać. Cieszę się, że pada śnieg, bo to prawdziwa zima – mówił Tymek. – Ja też uczyłem się na czym polega curling. Spodobało mi się. Chyba nawet jakoś mi poszło, bo dostałem nagrodę – dodał Oskar.

– Nie wszyscy starogardzianie wyjeżdżają na ferie. Z myślą o nich zorganizowaliśmy zajęcia w miejskich jednostkach kultury i sportu. Jednak ilość miejsc jest tam ograniczona. Dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkową atrakcję, jaką jest „Przebojowa Zima z Radiem ZET”. Cieszymy się, że już po raz trzeci gościmy Państwa w naszym mieście – na antenie Radia ZET, w programie „Dzieje się” mówił prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak podczas rozmowy z reporterem Radia ZET Maciejem Bąkiem.

„Przebojowa Zima z Radiem ZET” była doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia. – Jesteśmy tutaj dzisiaj po to, by przypomnieć, że wolny czas można spędzać inaczej niż przed telewizorem, komputerem, czy wpatrując się w ekran telefonu. To także może prowadzić do uzależnień i poważnych problemów ze zdrowiem, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym – mówiła Małgorzata Gencza z Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim.

Pracujące w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień panie promowały zdrowy styl życia i tłumaczyły co może być alternatywą dla uzależnień.

Mimo niesprzyjającej aury „Przebojowa Zima z Radiem ZET alternatywą dla uzależnień” przyciągnęła na Rynek wielu starogardzian, którzy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. Było mnóstwo rozmów, dobrej muzyki i jeszcze lepszej zabawy.

Fot. Natalia Biesiada/Małgorzata Rogala