Praktyka czyni mistrza

Właśnie rozpoczął się nabór na uczestników projektu pn. „Praktyka Wakacyjna w Starogardzie Gdańskim 2017r.” Program, który w kwietniu uruchomił Wydział Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Miasta, to doskonała okazja dla absolwentów szkół średnich i studiów wyższych do zdobycia doświadczenia zawodowego. Ma ono im ułatwić znalezienie pierwszej pracy. Aplikacje można zgłaszać do 16 maja.

Od 26 kwietnia 2017 ruszył drugi etap Programu „Praktyka Wakacyjna w Starogardzie Gdańskim 2017r.” Do 16 maja br.absolwenci szkół średnich i studiów wyższych ze Starogardu Gdańskiego mogą aplikować na wybraną praktykę. W celu przesłania aplikacji uczestnicy zobowiązani są do zarejestrowania się w serwisie www.praktykawakacyjna.starogard.pl oraz przesłania wymaganych dokumentów aplikacyjnych- CV i listu motywacyjnego zgodnie z treścią wybranych ofert praktyk wakacyjnych.

Kandydat może aplikować na trzy dowolne oferty, natomiast docelowo może odbić jedną praktykę.

W Projekcie uczestniczyć mogą osoby, które są absolwentami szkół średnich i zawodowych lub studiów wyższych (tj. Studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich) w dowolnej formie (tj. studiów stacjonarnych i studiów niestacjonarnych).

Absolwent to osoba, która ukończyła szkołę (średnia, wyższą) nie później niż 12 miesięcy przed zgłoszeniem się do udziału w Projekcie „Praktyka Wakacyjna w Starogardzie Gdańskim 2017” lub jest przyszłym absolwentem rocznika 2016/17, zamieszkałym w Starogardzie Gdańskim.

Bieżące informacje znajdziecie na stornie www.praktykawakacyjna.starogard.pl

Wszelkie wątpliwości i pytania można kierować na adres mailowy praktykawakacyjna@um.starogard.pl z dopiskiem „Praktyka Wakacyjna w Starogardzie Gdańskim 2017r- Uczestnik” lub pod numerem telefonu +48 58 53 6135.

Zapraszamy!