Pracuj i zbieraj doświadczenie

W wakacje absolwenci szkół średnich i wyższych będą mogli uczyć się zawodu na praktykach w starogardzkich firmach. Wydział Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Miasta przygotował dla nich specjalny program „Praktyka Wakacyjna w Starogardzie Gdańskim 2017r.” Umożliwi on uczestnikom zdobycie praktycznego doświadczenia, które ułatwi im potem znalezienie pierwszej pracy. Z projektu skorzystają też pracodawcy, którzy wystąpią w roli Fundatorów Praktyk.

Program „Praktyka Wakacyjna w Starogardzie Gdańskim 2017r.” przewidziany jest dla absolwentów szkół średnich i studiów wyższych. Praktyki rozpoczną się 3 lipca i potrwają do końca września. Rekrutacja odbędzie się w terminie 9-19 czerwca br.

Zanim jednak uczestnicy przystąpią do praktyk, pracodawcy, zainteresowani programem, w terminie do 21 kwietnia powinni złożyć deklaracje uczestnictwa jako Fundatorzy praktyk. Każdemu fundatorowi organizator zapewni promocję na terenie Starogardu Gdańskiego i okolic poprzez organizację kampanii promocyjno – informacyjnej Projektu. Fundatorzy będą też mogli zatrudnić Laureatów Praktyk w okresie od lipca do września 2017r.

– Jest to pierwszy taki projekt w Starogardzie – mówi Tadeusz Błędzki Naczelnik WIG – zależy nam na tym, aby jak najwięcej firm się zgłosiło do współpracy. W ten sposób chcielibyśmy wspólnie rozwijać gospodarkę, otwartą na młode umysły.

Deklaracje uczestnictwa Fundatora w Projekcie i Ofertę Praktyk należy składać drogą elektroniczną w Panelu Fundatora na stronie praktykawakacyjna.starogard.pl

19 kwietnia odbędzie się spotkanie organizacyjne, rozpoczynające I edycję programu, na którym zostaną przestawione szczegóły. Harmonogram projektu zapowiada się następująco:

HARMONOGRAM
„PRAKTYKA WAKACYJNA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM 2017”

10.IV- 21 IV

PRZYJMOWANIE DEKLARACJI UCZESTNICTWA PRZEZ FUNDATORÓW

19. IV

SPOTKANIE ROZPOCZYNAJĄCE KAMPANIĘ

24. IV

OGŁOSZENIE LISTY FUNDATORÓW NA STRONIE praktykawakacyjna.starogard.pl

26.IV- 16.V

URUCHOMIONA REJESTRACJA ZGŁOSZEŃ PRZEZ UCZESTNIKÓW MOŻLIWOŚĆ APLIKOWANIA NA WYBRANĄ PRAKTYKĘ

9- 19.VI

REKRUTACJA UCZESTNIKÓW

21.VI

OGŁOSZENIE LISTY LAUREATÓW

26.VI

SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE PROJEKT

3.VII

ROZPOCZĘCIE PRAKTYK

Dokumenty do pobrania:
REGULAMIN- PRAKTYKA WAKACYJNA W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

Więcej informacji można uzyskać na stronie praktykawakacyjna.starogard.pl lub w Wydziale Inicjatyw Gospodarczych, dzwoniąc pod numer +48 58 530 6135 lub pisząc na adres e-mail: praktykawakacyjna@um.starogard.pl

Organizatorem Projektu jest Prezydent Miasta Starogard Gdański- Janusz Strankowiak. Projekt realizowany przy udziale Starogardzkiego Klubu Biznesu- Związek Pracodawców.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl