Pozytywne wsparcie na kolejny rok

9 lutego prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z Marcinem Karwowskim ze stowarzyszenia „Pozytywni” umowę na dofinansowanie projektu pn. „Pozytywne wsparcie 2023”.
Stowarzyszenie „Pozytywni” realizuje projekty społeczne, kulturalne i edukacyjne skierowane do mieszkańców naszego miasta. Członkowie stowarzyszenia posiadają wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami, realizacją projektów, zarządzaniu organizacją, prowadzeniu konkursów grantowych oraz ocenie wniosków konkursowych. Są autorami i realizatorami wielu projektów lokalnych jak i ogólnopolskich. Mają doświadczenie w pisaniu efektywnych wniosków o dotacje i granty.

Projekt zakłada organizację naboru ciągłego na minidotacje realizowane w bieżącym roku. Te, otrzymane przez stowarzyszenia czy grupy będą podlegały monitoringowi doraźnemu i końcowemu. Stowarzyszenie wesprze finansowo organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, pomoże im zdobyć dodatkowe fundusze, doradzi i będzie promować ich działania.
Poza tym do końca roku będzie działał punkt informacyjno-doradczy, w którym wyznaczony doradca będzie konsultował wnioski, pomagał realizować podjęte zadania i wspierał przy merytoryczno-finansowych rozliczeniach. Dodatkowo specjalista ds. promocji będzie dbał o techniczne i marketingowe działania promocyjne organizacji, które zwrócą się o pomoc w tym zakresie.

Projekt „Pozytywne wsparcie” otrzymał dotację w kwocie 30.000 zł.

Marcin Karwowski, prezes stowarzyszenia „Pozytywni”