Dobrosława – pierwsza starogardzianka urodzona w 2016 roku

Poznajcie Dobrosławę. Waży już 4 kilogramy, mierzy 60 centymetrów i jest okazem zdrowia. Córka Magdaleny i Arkadiusza jest pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2016 roku w Szpitalu św. Jana w Starogardzie Gdańskim.

Pani Magdalena urodziła swoją córeczkę 1 stycznia o godzinie 13:25. W chwili urodzenia dziewczynka ważyła 3360 g i mierzyła 58 cm. Otrzymała 10 pkt w skali Apgar. Jest pierwszym dzieckiem Państwa Brzoska.

Imię dla córki wybrał pan Arkadiusz. – Nie pamiętam , gdzie usłyszałem to imię, ale wiem, że bardzo mi się spodobało. Od razu pomyślałem, że jak będę miał córkę, to dam jej  na imię Dobrosława – powiedział.

Dziewczynkę i jej rodziców odwiedził prezydent miasta Janusz Stankowiak. Jak przystało na „nawiedzanki” nie przyszedł z pustymi rękami. Rodzice oprócz kwiatów i listu gratulacyjnego dostali fotelik dziecięcy do samochodu, a maluszek słodkiego misia, który śpiewa najpiękniejsze polskie kołysanki. Prezydent życzył malutkiej Dobrosławie beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a jej rodzicom pociechy i radości z córki.

– To nasza wieloletnia tradycja, że w Nowym Roku prezydent odwiedza pierwszego narodzonego starogardzianina – powiedziała Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Tkaczyk -Kurkowska, która towarzyszyła prezydentowi. Wszystkim nam zależy, żeby w Starogardzie rodziło się więcej dzieci, żeby liczba mieszkańców z roku na rok rosła.

Dane z ubiegłego roku są zadowalające, gdyż przyrost naturalny był dodatni. Na świat przyszło 471 maluchów, a zmarło 430 osób. – Wierzę, że ta ten wzrost urodzeń się utrzyma – dodał prezydent.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl