Poznaj świat nauki z praktycznej strony

Już po raz trzeci Fundacja Rozwoju Edukacji i Społeczności Lokalnych „In Fortes” zaprasza dzieci i młodzież oraz mieszkańców powiatu starogardzkiego do udziału w Kociewskim Festiwalu Nauki. Impreza popularno-naukowa odbędzie się 4 października w starogardzkich szkołach średnich, Pomorskiej Szkole Wyższej oraz instytucjach: Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Starogardzkim Centrum Kultury, Ognisku Pracy Pozaszkolnej i Sanepidzie.

– W tym roku będzie to jednodniowe spotkanie z osiągnięciami lokalnych instytucji i szkolnych kół zainteresowań –– mówi Marek Ejsmond z Fundacji „In Forest”. – Zależy nam na promocji kultury Ziemi Kociewskiej oraz pokazaniu mieszkańcom powiatu stargardzkiego działań edukacyjnej oferty szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, a także lokalne przedsiębiorstwa – te, które w znacznym stopniu opierają swój rozwój na wykorzystywaniu wiedzy.

Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość poznania efektów i korzyści płynących z badań naukowych oraz sposobów ich wykorzystania w gospodarce, przedsiębiorczości, ochronie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, zarządzaniu i wielu innych dziedzinach życia społecznego. Zaproponowane im 4 października zajęcia mają pomóc rozwinąć w nich ciekawość świata i radość z jego poznawania oraz popularyzować osiągnięcia naukowe, edukacyjne, artystyczne, sportowych i technologiczne.

– Pragniemy udowodnić, że nauka nie zamyka się jedynie w księgach i teoriach naukowych, lecz można ją połączyć z ciekawą zabawą – dodaje organizator.

Na uczestników III Kociewskiego Festiwalu Nauki czekają:
1) pokazy naukowe,
2) warsztaty,
3) imprezy dedykowane dzieciom (gry edukacyjne, konkursy, zajęcia artystyczno-animacyjne,
4) prezentacje przygotowane przez szkolne koła zainteresowań,
5) wizyty studyjne w firmach wykorzystujących innowacyjne technologie, wdrażające procedury związane z ochroną środowiska lub wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Łącznie ok. 150 wykładów, prezentacji, warsztatów dla ok. 4000 uczestników.

Udział we wszystkich imprezach festiwalowych jest bezpłatny.
Program Festiwalu Nauki  KFN_program_2018

Festiwal organizowany jest przy współudziale finansowym Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, Urzędu Miasta Starogard Gdański i Gminy Wiejskiej Starogard Gdański. Partnerami merytorycznymi są: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Morski w Gdyni, i Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku. Partnerem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Bałtycki”, „Radio Głos”, Gazeta Kociewska i Kociewiak.pl

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl