Powitali swoją bohaterkę

Uczniowie PSP Nr 4 hucznie powitali dzisiaj nauczycielkę wychowania fizycznego Magdalenę Lenz, która niedawno zajęła 7. miejsce w kategorii wiekowej 30-34 kobiet na Mistrzostwach Świata w triathlonie, IRONMAN 70.3 w Republice Południowej Afryki.

Pani Magda osiągnęła ogromny sukces. Już sam start w zawodach był dla niej spełnieniem marzeń. W RPA musiała zmierzyć się z 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu, czyli z półmaratonem. – Trasa nie była łatwa. Musiałam płynąć w dość zimnej, słonej wodzie, której nie lubię. Ale po początkowych trudnościach, dalej było coraz łatwiej. Trafiłam na bardzo sprzyjającą pogodę. Dobrze się czuję jak jest ciepło i to bardzo mi pomogło. Przeszkadzał jedynie wiatr – opowiada Magdalena Lenz.

Starogardzianka kiedyś była związana z zawodową piłką siatkową. Teraz jej wielką pasją jest triathlon. – Zazwyczaj trenuję 12-14 godzin w tygodniu. Przed startem w zawodach ten czas stopniowo się wydłuża. Maksymalnie jest to 18 godzin tygodniowo. Początkowo triathlon miał być tylko odskocznią od sportu zawodowego, ale zrobiło się poważnie. Bardzo się cieszę, że praca na treningach przekłada się na wyniki – mówi pani Magda.

Magdalena Lenz podczas powitania ze swoimi uczniami.

Zamiłowanie do triathlonu Magdalena Lenz łączy z pracą nauczycielki w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 im. Juliusza Słowackiego w Starogardzie Gdańskim. – Żeby móc łączyć te dwie, jakby nie patrzeć, wymagające aktywności trzeba być przede wszystkim osobą bardzo zdyscyplinowaną oraz dobrze zorganizowaną – powiedziała kobieta.

Pani Magda nie kryła wzruszenia, kiedy niemal wszyscy uczniowie PSP Nr 4 przybiegli, by pogratulować jej sukcesu. W imieniu rodziców gratulacje złożyła Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. Dzieci przygotowały plakaty i napisy głoszące jak bardzo dumne są ze swojej nauczycielki. Nie zabrakło kwiatów, balonów, tortu ani piosenki „We are the champions”. Chociaż Magdalena Lenz zajęła na Mistrzostwach Świata 7. miejsce, dla swoich uczniów jest zwyciężczynią.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl