Powitali nowy rok szkolny

Wszystko co dobre szybko się kończy. Po ponad dwumiesięcznym okresie wakacji, uczniowie szkół w całej Polsce przywitali dzisiaj nowy rok szkolny. W Starogardzie 4 września pierwszy dzwonek rozdzwonił się w sześciu szkołach podstawowych. Od jutra prawie 5000 uczniów klas I-VII i II-III byłych gimnazjów, w tym 469 uczniów klas pierwszych rozpocznie naukę.

4 września na placu dawnego Gimnazjum Nr 1, a obecnej Szkoły Podstawowej Nr 8 przy Alei Jana Pawła II punktualnie o godz. 9.00 uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2017/2018. Oprócz dyrekcji, nauczycieli szkoły, uczniów i rodziców w uroczystości uczestniczył prezydent Starogardu Janusz Stankowiak i radny Rady Miasta Marek Jankowski.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor szkoły, Magdalena Wąsowicz powitała uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

Magdalena Wąsowicz dyrektor PSP Nr 8 podczas powitania uczniów, nauczycieli i rodziców w nowym roku szkolnym 2017/2018 .

– Witajcie w nowym roku szkolnym 2017/2018 – powiedziała – szczególnie witam uczniów klas pierwszych oraz tych, dla których SP Nr 8 jest od tego roku nową szkołą – uczniów klas drugich, trzecich, czwartych i siódmych. Przywitała też nowych nauczycieli. – Niektórzy z nich wracają do tego budynku po 18 latach – zaznaczyła i dodała, że rozpoczynający się właśnie nowy rok szkolny będzie rokiem szczególnym dla wszystkich. – Czeka nas dużo zmian – powiedziała Wąsowicz – ale szkoła jest do nich przygotowana. Powstały kolorowe klasy dla pierwszaków, mamy nowocześnie wyposażone gabinety, tak że od jutra spokojnie możemy zacząć nową przygodę, nowe zajęcia i nowe wyzwania. A że widać po waszych uśmiechach, że zapał jest, życzę wszystkim samych sukcesów – zakończyła.

Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak

Prezydent Stankowiak również z wielką radością powitał zgromadzonych. – Z wielkim wzruszeniem patrzę na ten plac apelowy, na którym podobnie jak wy dzisiaj, przez osiem lat uczestniczyłem w powitaniach kolejnych lat szkolnych. Cieszę się, że dzisiaj mogę tu być z wami. Czeka nas trudny rok – rok reformy oświatowej. Zarówno przed nauczycielami jak i organem prowadzącym stanie wiele wyzwań, ale wspólnie uczynimy wszystko, abyście mogli bez problemu kontynuować swoją edukację.

Prezydent zaapelował do starszych uczniów, aby wzięli pod swoją opiekę młodszych kolegów i sprawili, aby poczuli się w szkole jak w domu. Na koniec życzył wszystkim powodzenia.

Prowadzący uroczystość, tuż przed krótką częścią artystyczną w wykonaniu uczniowie najmłodszych klas, przedstawili poszczególnych wychowawców klas oraz przypomnieli tragiczne wydarzenia z 1 września 1939 roku.

Po oficjalnym rozpoczęciu nowego roku szkolnego, uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania informacyjne z wychowawcami.

Prezydent zajrzał jeszcze do świetlicy, aby zobaczyć jak dyrekcja poradziła sobie z jej adaptacją dla starszych i młodszych dzieci oraz obejrzał archiwum, nad którym przez całe wakacje pracowali specjaliści.

fot. m.dalecka/starogard.pl

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl