Powitali nowy rok szkolny

Po 72 dniach przerwy wakacyjnej, uczniowie szkół w całej Polsce przywitali dzisiaj nowy rok szkolny. W Starogardzie 3 września pierwszy dzwonek rozdzwonił się w sześciu szkołach podstawowych. Od jutra ponad 4000 uczniów klas I-VIII i III byłych gimnazjów rozpocznie naukę, w tym 585 pierwszoklasistów.

3 września na placu Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8 przy Alei Jana Pawła II punktualnie o godz. 9.00 uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019. Oprócz dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców w uroczystości uczestniczył prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Po wprowadzeniu szkolnego sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor szkoły, Magdalena Wąsowicz powitała uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

Magdalena Wasowicz -dyrektor SP nr 8 w Starogardzie Gdańskim

– Witajcie w nowym roku szkolnym 2018/2019 – powiedziała – Cieszę się, że mogę przywitać tak duże grono dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Witam wszystkich rodziców, na których zawsze możemy liczyć. Przywitała też trzynastu nowych nauczycieli. Wszystkim życzyła wytrwałości oraz owocnej pracy i nauki.

Prezydent Stankowiak również z wielką radością powitał zgromadzonych.

– Szkoła to nie tylko nauka, to też miejsce gdzie, możecie realizować swoje pasje i zawierać przyjaźnie- powiedział- prezydent Janusz Stankowiak podczas rozpoczęcia roku szkolnego

– Za nami wakacje. Mam nadzieję, że wypoczęliście, że był to dobry czas ładowania energii na ten nowy rok szkolny. Na pewno wielu z was zatęskniło za swoimi nauczycielami i kolegami, bo szkoła to nie tylko nauka, to również miejsce, gdzie możecie rozwijać swoje pasje i zawierać nowe przyjaźnie. Z wielkim wzruszeniem patrzę dzisiaj na ten plac apelowy, na którym podobnie jak wy, przez osiem lat uczestniczyłem w powitaniach kolejnych lat szkolnych. Cieszę się, że mogę tu być z wami. Wierzcie mi lub nie, za kilkanaście lat, to właśnie szkołę będziecie wspominać najmilej. Tego właśnie wam życzę – zakończył prezydent.

Cześć artystyczną przygotowali uczniowie najmłodszych klas.

Prowadzący uroczystość Julia Runge i Dominik Jastrzębski, tuż przed krótką częścią artystyczną w wykonaniu uczniów najmłodszych klas, przedstawili 13 nowych nauczycieli oraz przypomnieli tragiczne wydarzenia z 1 września 1939 roku. Na zakończenie życzyli wszystkim samych piątek i szóstek, zwłaszcza uczniom ósmych klas podstawowych i trzecich klas byłych gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do egzaminów.

Uroczystość rozpoczynającą rok szkolny 2018/2019 poprowadzili Julia Runge i Dominik Jastrzębski

– Niech ten rok szkolny będzie dla was nie tylko czasem wytężonej pracy, ale również przyjemnością i radością – powiedział Dominik Jastrzębski. – Mamy nadzieję, że wszyscy będziecie kontynuować naukę w wymarzonych przez siebie szkołach średnich i miło wspominać lata spędzone w naszej szkole.

Po oficjalnym rozpoczęciu nowego roku szkolnego, uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania informacyjne z wychowawcami.

SP nr 8 w Starogardzie to pierwsza szkołą w Polsce, w której wyświetlany jest na bieżąco urzędowy czas.

Dyrektor szkoły pochwaliła się prezydentowi, że w szkolnym holu tuż przy wejściu zawisł monitor, na którym wyświetlany jest aktualny czas urzędowy w Polsce.

– Nasza szkoła jest pierwszą i jedyną na razie szkołą w Polsce, która ma urzędowy czas wyświetlany na bieżąco. Oprócz godziny na wyświetlaczu widnieje data oraz liczba dni do końca roku – poinformowała Magdalena Wąsowicz.

fot. m.dalecka/starogard.pl

 

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl