Powiat starogardzki ponownie w strefie zagrożenia

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów objętych obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa. Od piątku 4 września powiat starogardzki ponownie znajduje się w strefie powiatów zagrożonych wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

Nowa lista powiatów z obostrzeniami obejmuje 10 pozycji. W strefie „czerwonej” o najostrzejszych rygorach znalazły się powiaty: limanowski i pajęczański oraz Nowy Sącz.

Strefa „żółta” obejmuje powiaty: nowosądecki, łowicki, lipski, kolski, konecki, przeworski i kłobucki.

Powiat starogardzki został objęty alertem. Jeśli zakażenia rozwijać się będą w takiej dynamice jak obecnie, to w przyszłym tygodniu nasz powiat będzie objęty strefą „żółtą”. Oznaczać to będzie wprowadzenie dodatkowych obostrzeń na terenie powiatu. W strefie „żółtej” w przypadku imprez takich jak targi, wystawy, konferencje obowiązuje limit – jedna osoba na 4 metry kwadratowe. W siłowniach ćwiczyć może 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, w tym w weselach, nie może przekraczać 100 osób. W obiektach otwartych podczas wydarzeń sportowych na obiekcie 1 osoba może przebywać na min. 5 metrach kwadratowych – maksymalnie 100 osób.

W trosce o zdrowie mieszkańców Starogardu Gdańskiego oraz całego powiatu starogardzkiego prezydent miasta Janusz Stankowiak apeluje o nie bagatelizowanie sytuacji i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń w związku z COVID-19. Przypomina o zachowaniu dystansu społecznego w miejscach publicznych (1,5 metra), a gdy zachowanie tego dystansu nie jest możliwe, zakrywaniu ust i nosa maseczką, chustą lub inną częścią garderoby, tak aby nakrycie przylegało do twarzy i pozwalało swobodnie oddychać. Należy pamiętać o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa w obiektach handlowych, usługowych, zakładach pracy, budynkach użyteczności publicznej, kościołach oraz środkach komunikacji miejskiej, a także o regularnym myciu i dezynfekcji rąk.

Numery kontaktowe ze stacją SANEPID-u w Starogardzie Gdańskim znajdziecie TUTAJ

źródło ilustracji  – Ministerstwo Zdrowia