Posprzątaliśmy Starogard

Przedstawiciele siedmiu przedszkoli, sześciu szkół podstawowych oraz Urzędu Miasta Starogard Gdański i Centrum Usług Wspólnych Gminy Miejskiej 20 września posprzątali miasto. Akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się już po raz 26. W tym roku przyświecało jej hasło „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”.

Nikogo nie zachwyca widok porozrzucanych papierków, szklanych i plastikowych butelek czy niedopałków. Wolimy, gdy wokół panuje ład i porządek. W przedostatni piątek września najmłodsi mieszkańcy miasta oraz urzędnicy wzięli sprawę w swoje ręce. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci wyszli w teren. Przez wiele godzin zbierali śmieci z trawników, ulic, chodników, placów i skwerów. W ten sposób Starogard Gdański przyłączył się do corocznej, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia akcji „Sprzątanie Świata”.

– Takie działania są potrzebne. Cieszę się, że mogłam dzisiaj sama zadbać o to, by w najbliższej okolicy było czysto. Przy okazji oddychamy świeżym powietrzem i dobrze się bawimy. Znalazłam sporo papierków i butelek. Szkoda, że niektórzy zapominają o tym, że takich rzeczy nie rzuca się na trawniki – mówiła Alicja z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 „Miś Uszatek”.

Dzieci porządkowały głównie okolice swoich przedszkoli czy szkół. Przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Centrum Usług Wspólnych podzielili się na dwie grupy. Jedna sprzątała ścieżkę spacerową doliny Wierzycy, a druga teren Piekiełek.

Z roku na rok ludzie produkują coraz więcej śmieci. Jeśli każdy zaangażuje się i zadba chociażby tylko o swoją ulicę czy osiedle wszyscy zyskamy. Przecież to jak wygląda miasto zależy przede wszystkim od nas.

Fot. Małgorzata Rogala oraz Wydział Ochrony Środowiska

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl