Posprzątajmy wspólnie miasto

Finał 24 edycji akcji „Sprzątania Świata – Polska 2017” zbliża się wielkimi krokami. Wielkie sprzątanie Starogardu Gdańskiego odbędzie się w weekend 15-17 września 2017 roku. Ma ono zmienić nasze postrzeganie odpadów jako „śmieci”, promować ideę selektywnej zbiórki oraz wzmocnić edukację ekologiczną na rzecz środowiska. Wszystko pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Zapraszamy wszystkie przedszkola, szkoły, ośrodki, instytucje, które jeszcze nie zdeklarowały swojego udziału oraz każdego mieszkańca do włączenia się w akcję „Sprzątanie Świata –Polska 2017”. Przez trzy dni od 15 do 17 września br. będziemy wspólnie sprzątać miasto. Po raz kolejny razem postaramy się, aby nasze najbliższe otoczenie stało się czystsze i piękniejsze. Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy wspólnoty mieszkaniowe i sąsiedzkie. „Sprzątnie świata” to doskonała okazja do spotkania się i wspólnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców. Powakacyjne porządki przydadzą się parkom, trawnikom, skwerkom, a i niejednemu osiedlu.

Dla wielu osób – szczególnie dla dzieci i młodzieży będzie to też okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat efektywnej segregacji śmieci i dostrzegania w odpadach ich surowcowego potencjału. W myśl tegorocznego hasła „Nie ma śmieci – są surowce” mamy stać się bardziej świadomi znaczenia segregacji i bardziej aktywni oraz zmobilizowani do codziennego praktykowania tego typu działań ekologicznych, które sprzyjają ochronie środowiska. Nauczyciele w ramach akcji przeprowadzą specjalne lekcje edukacyjne oraz inne działania towarzyszące, które mają na celu edukację ekologiczną dzieci.

Organizatorem akcji na terenie Starogardu jest Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Z ramienia miasta akcję koordynuje Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska. Wszystkie osoby, które zdeklarowały udział w starogardzkim sprzątaniu świata zapraszamy na ulicę Zblewska 18 po odbiór worków i rękawic jednorazowych. Wszystkich, którzy taką deklarację chcą dopiero złożyć, do zgłaszania udziału osobiście na ul. Zblewskiej 18 lub telefonicznie pod numerem 58 56 137 78.

Zapraszamy! #ŚmieciToSurowce

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl