Pora na XVII Jarmark Cysterski

Przez ostatnie tygodnie Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE promowała kolejną edycję XVII Jarmarku Cysterskiego. Realizując zadanie zlecone przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, organizacja kilkukrotnie prezentowała atrakcyjność turystyczną tego wydarzenia. Organizowała też eventy Jarmarkowi dedykowane.

Zaczęło się na Unikatach z Kociewia podczas Jarmarku Dominikańskiego, potem przyszedł czas na Festiwal Wisły na bulwarze toruńskim, następnie dwa dni Festiwalu Smaku w Grucznie, a zwieńczeniem tej mini kampanii promocyjnej był specjalnie przygotowany przez LOT KOCIEWIE mini Piknik Cysterski pod Bramą Wyżynną w Gdańsku.

Popołudniem 12 września, obok gdańskiej starówki, a tuż obok Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej stanęły dwa namioty, pod którymi powstała aktywna aranżacja, która przyciągnęła uwagę gdańskich przechodniów i przechadzających się tamtędy turystów. To dzięki uprzejmości Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, gospodarza tego miejsca.

Młodzieńcy w cysterskich strojach rozdają ulotki promocyjne i jabłka z sadu w Miłobądzu.

W swoim namiocie LOT KOCIEWIE udzielała informacji o Jarmarku, a młodzieńcy w strojach cysterskich rozdawali ulotki promocyjne oraz częstowali odwiedzających jabłkami z kociewskiego sadu w Miłobądzu.

Drugi namiot miał swój niepowtarzalny nastrój – pachniało, brzmiało i biło z niego prawdziwie Duchową Stolicą Kociewia.

– Na finałowe wydarzenie promocji Jarmarku Cysterskiego zaprosiliśmy szczególnych partnerów. „Brat Kiljan”, czyli Grzegorz Kilian, pomysłodawca i twórca Skryptorium Pelplińskiego nauczał podstaw kaligrafii w swym plenerowym warsztacie. Jego „uczniowie” z pietyzmem wypisywali literki, a co sprawniejsi w tej sztuce nawet swoje imiona. Z techniką pracy w bursztynie zaznajamiali pelplińscy mistrzowie tej sztuki Panowie Szulc, ojciec i syn z pracowni bursztyniarskiej z Pelplina. Podczas spotkania z nimi można było własnoręcznie zrobić sobie bursztynową pamiątkę – mówi dyrektor biura LOT KOCIEWIE Piotr Kończewski.

W namiotach rozbrzmiewały chorały gregoriańskie, a przed nimi widzowie mogli obejrzeć wystawę historyczno-zdjęciową o pięknie architektury i niezwykłości zabytków pocysterskiego Pelplina.

Wielu odwiedzających ten swoisty piknik cysterski w Gdańsku podkreślało, że nie byli jeszcze w Pelplinie i chętnie przyjadą, być może nawet podczas najbliższego Jarmarku Cysterskiego, który odbędzie się już w najbliższy weekend 15 – 17 września!

Zaprasza:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
www.lot.kociewie.eu
info@kociewie.eu
58 531 37 41