Popisy taneczne uczestników zajęć SCK

„Sala 215 – III Przegląd Działań Tanecznych SCK” to spotkanie miłośników tańca. Swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych przez instruktorów i trenerów z SCK. Impreza odbędzie się 13 maja br. o godzinie 16:00 w sali widowiskowej SCK. Wstęp wolny.

Sala 215, inaczej sala baletowa lub sala lustrzana, mieści się na drugim piętrze w Starogardzkim Centrum Kultury. Właśnie tam od początku lat 90. odbywają się zajęcia z tańca. Na początku były to tylko kursy tańca towarzyskiego, ale z czasem pojawili się miłosnicy innych technik tanecznych.

Ich umiejetności będzie można zobaczyć 13 maja w sali widowiskowej SCK. W jednym miejscu publiczność zobaczy przekrój tanecznej edukacji kulturalnej, którą na co dzień prowadzą instruktorzy Starogardzkiego Centrum Kultury. Zatańczą tancerki baletowe, pary trenujące taniec towarzyski oraz tancerze hip hop dance.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów z SCK. Dzięki nim tancerze mogą się rozwijać w wielu technikach, nieustannie podnosząc poziom swoich umiejętności. Wielu z nich  doskonale radzi sobie na różnych przeglądach, turniejach i konkursach. Łączy ich sala nr 215, na której trenują i rozwijają swoje talenty.

W 1982 roku Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego pod auspicjami UNESCO ustanowił dzień 29 kwietnia – Międzynarodowym Dniem Tańca. Dzień obchodów wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. „Sala 215. III Przegląd Działań Tanecznych” wpisuje się w obchody tego święta.

Impreza jest tez coroczną doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą SCK dla osób, które chciałyby zacząć przygodę z nauką tańca.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl