Ponad pół wieku razem. Kolejne jubileusze par małżeńskich

24 listopada br. w Urzędzie Miasta Starogard Gdański świętowano kolejne uroczystości jubileuszowe par małżeńskich. Jubilatów obchodzących 50 i 60-lecie związku małżeńskiego Medalami Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie odznaczył prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.

Dzisiaj po raz kolejny uczczono wielkie święto, jakim były „Złote” i „Diamentowe” Gody par małżeńskich. 28 par przysięgało sobie ponad pół wieku temu wierność i miłość po grób. Mimo chwil trudnych i niejednej burzy przetrwali, obdarzając się zaufaniem i wzajemnym uczuciem.

Obecnych na sali Urzędu Miasta Jubilatów i ich gości przywitał prezydent Janusz Stankowiak, Przewodniczący Rady miasta Jarosław Czyżewski oraz Izabela Gawlik – zastępca Kierownika USC. Życzyli małżonkom wielu kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i miłości, podkreślając jak wielkim wzorem są dla młodego pokolenia.

Rodzina to podstawa społeczności – mówił prezydent Stankowiak. W dzisiejszym pędzie życia często zapominamy o najważniejszych wartościach. To właśnie Państwa jubileusze uzmysławiają nam, jak ważna jest w życiu miłość i wzajemne zaufanie. Swoją postawą stanowicie najlepszy wzór dla nas wszystkich – dodał.

Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej atmosferze. Jubilaci odnowili śluby małżeńskie i uczcili swoje święto lampką szampana. Wszyscy wspólnie odśpiewali 100 lat. 

Państwo Zofia i Zygmunt Stencel
Państwo Zofia i Zygmunt Stencel

Państwo Zofia i Zygmunt Stencel, zapytani o receptę na udany, wieloletni związek odpowiedzieli: –Podstawa to trzymać się razem i nie zrażać się trudnościami – mówiła Pani Zofia. Trzeba sobie ufać, iść razem do przodu i niczym się nie przejmować – dodał Pan Zygmunt.
 

Organizatorem uroczystości jubileuszowych był Urząd Stanu Cywilnego w Starogardzie Gdańskim. Uroczystość zwieńczył występ Chóru męskiego z Parafii pw. św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim pod dyrygenturą Mateusza Pizuńskiego.

Medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali państwo: Irena i Stanisław Piaskowscy (Diamentowe Gody), Zofia i Henryk Kosiedowscy, Irena i Eugeniusz Górscy, Lidia i Andrzej Bendig, Maria i Jerzy Orłowscy, Irena i Jerzy Ossowscy, Jadwiga i Benedykt Chojnaccy, Zofia i Zygmunt Stencel, Danuta i Zbigniew Krakowscy, Lucyna i Roman Lewy, Genowefa i Henryk Krzemińscy, Julita i Ryszard Hoffmann, Maria i Czesław Etmańscy, Maria i Włodzimierz Wąsowscy, Krystyna i Józef Zaborowscy, Anna i Zbigniew Grochoccy, Renata i Adam Tiałowscy, Daniela i Henryk Dombrowscy, Krystyna i Zbigniew Półtoraczyk, Teresa i Franciszek Froelke, Lidia i Jerzy Schulz, Maria i Henryk Sieraccy, Zofia i Stanisław Baranowscy, Maria i Henryk Rozwałdowscy, Alicja i Janusz Urbanowicz, Henryka i Zdzisław Polańscy, Urszula i Krzysztof Kawalerscy, Elżbieta i Zenon Kroplewscy.

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl