Ponad kilometr dróg utwardzonych

Kolejne trzy ulice w Starogardzie zostały utwardzone płytami Yomb. Czwarta jest na ukończeniu. Ponad kilometr dróg gruntowych ma już tymczasową nawierzchnię, która podnosi komfort życia mieszkańców. Poprawa ich przejezdności kosztowała ponad 1,2 mln zł. Na remont czeka ulica Cicha. Wkrótce Miasto ogłosi przetarg na wykonawcę.

– Aktualnie z ośmiu dróg gruntowych, zaplanowanych do utwardzenia płytami Yomb w 2022 roku, zrealizowane są trzy: ulica Rolna (1060 m), Braterska (160 m) i Rodzinna ( 150 m). Końcowe prace trwają na ul. Kruczej (180 m). Ich wykonawcą jest doświadczona firma ROMAR Reszczyńscy. Dodatkowo firma Ekobud-Starogard utwardza 35 metrowy odcinek sięgacza przy ul. Kochanki. W sumie ponad kilometr dróg ma nową nawierzchnię, która zdecydowanie poprawia komfort życia mieszkańców – powiedział zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Utwardzona nawierzchnia ulicy Rolnej o długości ponad 1 km

Na remont czeka ulica Cicha. W najbliższym czasie Miasto ogłosi przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Zdaniem władz miasta rezultaty dotychczas wykonanych prac są zadowalające. – Mimo, że to tylko tymczasowa nawierzchnia, zdecydowanie ułatwia mieszkańcom przemieszczanie się po drogach  położonych przy ich domach – dodaje wiceprezydent.

Utwardzona ulica Braterska o długości ok. 160 m

Koszt wykonanych prac to ponad 1,2 mln zł. Zgodnie z przyjętym programem, Miasto co roku przeznacza 2 mln zł na utwardzanie dróg gruntowych w Starogardzie Gdańskim. Lista dróg do utwardzenia jest corocznie weryfikowana, a wpływ na kolejność, oprócz kryteriów przyjętych w programie, ma również wzrost cen materiałów budowlanych.

– Istnieje prawdopodobieństwo, że z zaplanowanych w 2022 roku ośmiu ulic do utwardzenia, wykonanych zostanie tylko pięć lub sześć, bo koszt utwardzenia 1m2 cały czas się zmienia. O tym ile faktycznie będzie kosztowała dana inwestycja, dowiadujemy się po przetargu i często musimy weryfikować nasze plany. Ulice, które mogą nie zostać utwardzone w tym roku, automatycznie wskoczą na początek listy przyszłorocznej – spuentował Tadeusz Błędzki.

Lista ulic do utwardzenia w 2023 r. opublikowana zostanie na stronie starogard.pl w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Utwardzona ulica Krucza o długości ok. 180 m – prace na ukończeniu