Pomysł na lekcję wychowawczą Miłosza Olszewskego – ucznia PSP 1

Dzisiaj, 18 listopada Urząd Miasta odwiedzili uczniowie z klasy VI c Szkoły Podstawowej Nr 1. Pomysł zorganizowania lekcji godziny wychowawczej wymyślił Miłosz Olszewski. Tematem była „Samorządność”.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Nad dziećmi czuwał wychowawca – Piotr Treder. Podczas lekcji o organizacji Urzędu oraz podstawach jego funkcjonowania opowiadał zastępca Naczelnika Wydziału Organizacyjnego Sławomir Bieliński.

22 dzieci z zainteresowaniem słuchało na czym polega praca urzędnika i jaką rolę pełni w życiu mieszkańców. Dzieci zadawały wiele pytań zarówno obecnemu na sali radnemu Danielowi Olszewskiemu, jak i zastępcy prezydenta miasta Maciejowi Kalinowskiemu.
Uczniowie zwiedzili też Urząd, zaglądając do pokojów niektórych urzędników. Udało im się również odwiedzić Prezydenta w jego gabinecie. Chciały wiedzieć, czy trudno być prezydentem. Na zakończenie jedna z uczennic podziękowała za takie miłe przyjęcie, a Janusz Stankowiak poczęstował wszystkich szóstoklasistów słodyczami.

To była niecodzienna lekcja – powiedział wychowawca klasy. Żywa lekcja samorządności, bogata w nowe, wartościowe informacje. Dzieci na pewno ją zapamiętają. Być może któreś z nich w przyszłości zapragnie być urzędnikiem, może nawet prezydentem – dodał.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl