Pomysł na ferie

Zajęcia artystyczne, historyczne, czy sportowe. W Starogardzie Gdańskim podczas ferii zimowych młodzi mieszkańcy nie powinni się nudzić. Atrakcje zaplanowały takie instytucje, jak: SCK, OSiR, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Osiedlowe Domy Kultury oraz Grodzisko Owidz.

W tym roku ferie zimowe w województwie pomorskim przypadają od 11 do 24 lutego. Starogardzkie Centrum Kultury proponuje dzieciom i młodzieży: zajęcia plastyczne; konkursy, gry i zabawy; wyjście do parku; zwiedzanie Muzeum Ziemi Kociewskiej; spotkanie w bibliotece; zajęcia muzyczne z Centrum Edukacji Muzycznej Michała Nagórskiego; zajęcia taneczne; projekcję bajek w kinie; gry planszowe; zajęcia baletowe; dyskotekę mini playback. Zajęcia odbywać się będą od 11 do 22 lutego w godz. od 10:00 do 13:00.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty przygotowali cykl spotkań tematycznych od 11 do 23 lutego w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) w godz. 10:00 – 13:00. Dzieci będą czytać fragmenty książek, rozmawiać, przygotowywać prace plastyczne na takie tematy, jak: „Domy i domki, czyli jak mieszkają ludzie na świecie – przewodnik po architekturze”, „Serce w książce, czyli biblioteczne walentynki”, „Wielka historia zabawek”, „Tajemnica lodowego pałacu – zabawy z Anną i Elsą”, czy „Którędy do wyjścia? – Tworzymy labirynty”.

Muzeum Ziemi Kociewskiej od 11 do 23 lutego na zwiedzających czekają seanse filmowe, lekcje muzealne (także interaktywne), zwiedzanie wystaw oraz inne atrakcje (gra na spostrzegawczość, konkurs wiedzy o mieście, rebusy, krzyżówki. Oferta jest bezpłatna wyłącznie dla grup zorganizowanych z opiekunami, po wcześniejszym jej zgłoszeniu i uzgodnieniu z Muzeum Ziemi Kociewskiej, tel. 58 56 246 75. Istnieje możliwość łączenia ze sobą poszczególnych atrakcji.

Ośrodek Sportu i Rekreacji młodym starogardzianom proponuje zajęcia sportowe i edukacyjne, wycieczki piesze, kino, karaoke, gry i zabawy ogólnosprawnościowe, zabawy na lodowisku (od 11 lutego do 15 lutego, wejście o godz. 10:00, darmowe wejście za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej). Zapisy: od 1 lutego do 18 lutego do godz. 9:00. Liczba miejsc ograniczona. Ferie z OSiRem od 11 do 22 lutego w godz. 10:00 – 13:00.

W Osiedlowych Domach Kultury przy Al. Wojska Polskiego 16 oraz na os. 60-lecia ONP 14 od 11 do 22 lutego m. in.: zajęcia plastyczne i rękodzielnicze, warsztaty „DźwiękoŁowy” – „Muzyczny Starter”, zumba z Esta Fiesta, walentynkowa dyskoteka, warsztaty taneczne z instruktorem tańca sportowego, animacje „Kraina śniegu” z Teatrem Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, zajęcia „Bezpieczny Internet”, pogadanki edukacyjne, wyjście na seans filmowy do Cinema City. Zapisy: od 28 stycznia tylko za pomocą kart kwalifikacyjnych.

Świetną zabawę dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 13 lat gwarantuje również Grodzisko Owidz. Przez całe zimowe wakacje, w dni powszednie, od 9:00 do 14:00, czekać będzie moc atrakcji. Pierwszy tydzień ferii dedykowany jest dzieciom w przedziale wiekowym od 6 do 9 lat, zaś program drugiego przygotowany jest dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra animatorów. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby – 50 zł/dzień. W cenie: obiad w Słowiańskiej Karczmie „Na Podgrodziu”. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 519 849 145 lub mailowo: grodziskoowidz@gmail.com

Nie musicie zostawać w domu przed telewizorami i komputerami. Wybierzcie coś dla siebie. Świetna zabawa gwarantowana.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl