Pomorskie cmentarze w obiektywie

14 stycznia w Muzeum Ziemi Kociewskiej odbył się wernisaż pt. „Cmentarze pomorskie w obiektywie”, autorstwa Artura Hossy. Wystaw jest rezultatem wizyt starogardzkiego fotografa na pomorskich cmentarzach różnych wyznań.

Artur Hossa urodził się w Gdańsku. Od 1997 roku mieszka w Starogardzie. Jego zainteresowanie fotografią prasowo-reporterską trwa nieprzerwanie od 14 lat.
Jest akredytowanym fotoreporterem ważnych wydarzeń regionalnych i krajowych. W swoim dorobku ma między innymi zdjęcia z uroczystości pogrzebowej pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich z 2010 roku oraz wizyty księcia Williama i księżnej Catherine, którzy gościli w 2017 roku w Gdańsku. Publikuje za pośrednictwem Agencji Kosycarz Foto-Press i Agencji East News. Rejestruje wydarzenia sportowe i kulturalne w naszym regionie na lokalnym portalu.
Był Członkiem Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Wielokrotny stypendysta Prezydenta Miasta Starogard Gdański.
Wystawę można oglądać do końca lutego w starogardzkim muzeum. Zaprezentowane na niej fotografie zostały wykonane podczas zwykłych spacerów, jak i podniosłych uroczystości. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Od lewej: dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej Mariusz Brodnicki oraz Artur Hossa.