Pomoc dla osób z niepełnosprawnością

Ponad 800 zł wsparcia otrzymało Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne START-ON, które dzięki otrzymanym pieniądzom zorganizuje zajęcia dla osób niepełnosprawnych z naszego miasta.

Umowę na dofinansowanie projektu, pod nazwą „Bez barier 2” podpisał prezydent miasta Janusz Stankowiak, z prezesem stowarzyszenia Pawłem Demskim oraz wiceprezesem Katarzyną Wątką. Dzięki otrzymanym pieniądzom, osoby niepełnosprawne z naszego miasta, będą uczestniczyć w zajęciach na pływalni. Spotkania pod okiem wykwalifikowanego instruktora będą odbywać się do 30 października na basenie miejskim przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.
Założyciele stowarzyszenia START-ON mają wszechstronne doświadczenie w zakresie działalności z osobami z ciężkimi niepełnosprawnościami. Przez wiele lat pracowały przy większych i mniejszych, ogólnopolskich i międzynarodowych projektach związanych ze sportem wyczynowym i amatorskim osób z niepełnosprawnością, w takich dyscyplinach jak: boccia, pływanie, lekkoatletyka, parakajakarstwo, kręglarstwo, narciarstwo wodne i zimowe.

Katarzyna Wątka i Paweł Demski, założyciele Stowarzyszenia START-ON.