Pomagamy niepełnosprawnym uczniom

Przewożenie niepełnosprawnych osób nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze jest to w przypadku dotkniętych niepełnosprawnością dzieci. Aby umożliwić małym mieszkańcom Starogardu dotarcie na lekcje oraz rehabilitację, prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał umowę na ich transport z firmą EXPRES-BUS.

Przewoźnika reprezentował właściciel Wacław Stasiulewicz, który z prezydentem Starogardu spotkał się 16 września. – Każdy z nas napotyka w życiu wiele barier i problemów. Niektórych doświadcza ono bardziej. Wychodzę z założenia, że takie osoby oraz ich rodziny należy szczególnie wspierać. Dlatego bardzo chętnie podejmę się współpracy z Państwem i będę woził dzieci na zajęcia – powiedział właściciel firmy EXPRES-BUS Przewozy osobowo-towarowe Wacław Stasiulewicz.

Właściciel firmy EXPRES-BUS Przewozy osobowo-towarowe Wacław Stasiulewicz

Do końca roku szkolnego 2021/2022 EXPRES-BUS przewoził będzie kilkoro niepełnosprawnych uczniów ze Starogardu Gdańskiego z miejsca zamieszkania do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Trąbkach Wielkich.

Roczna umowa opiewa na kwotę 156 136 zł i poza transportem obejmuje również zapewnienie przewożonym uczniom opiekę, pomoc w przemieszczaniu się oraz pomoc pielęgnacyjną.

Fot. Małgorzata Rogala