Polpharma zaprasza na Dzień Otwarty

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. zapraszają wszystkich mieszkańców Starogardu i okolic na Dzień Otwarty firmy. Impreza odbędzie się w sobotę 22 kwietnia, a jej początek zaplanowano na godzinę 11:00. Wstęp wolny.

Dzień Otwarty ZP Polpharma to od lat szczególna okazja do zaglądnięcia za drzwi laboratoriów, udział w różnych ciekawych warsztatach, a także okazja by pokazać swoje zaangażowanie w promocję ekologicznych nawyków i niesienie pomocy innym.

Tego dnia rodziny pracowników Polpharmy oraz mieszkańcy regionu mogą się przekonać, jak w nowoczesnych i bezpiecznych warunkach wytwarzane są produkty Polpharmy. To wyraz otwartości firmy w stosunku do społeczności lokalnej i bliskiej firmie idei dobrego sąsiedztwa.

Jak co roku, pracownicy różnych działów przygotowali eksperymenty naukowe oraz symulacje procesów w laboratoriach, oddziałach produkcyjnych i magazynie firmy. Na gości będzie czekać również wiele atrakcji, zajęć i warsztatów powiązanych z programami realizowanymi przez Polpharmę w zakresie ekologii, profilaktyki zdrowotnej oraz aktywnego stylu życia. Będą one prowadzone we współpracy z partnerami firmy – organizacjami pozarządowymi, starogardzkimi instytucjami, kluczowymi dostawcami i lokalnymi mediami.

Polpharma angażuje się w działania prośrodowiskowe i promocję ekologicznych nawyków. Dlatego firma bardzo zachęca odwiedzających do przynoszenia na Dzień Otwarty zużytych baterii, plastikowych nakrętek, przeterminowanych leków oraz niewielkiego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będzie można je wymienić na sadzonki kwiatów ogrodowych lub ekologiczne gadżety. Każdy, kto przyniesie 5 kg makulatury, otrzyma sadzonkę krzewu lub drzewa w prezencie. Makulaturę będzie można oddawać na parkingu przy II bramie wjazdowej już od 10:30 natomiast sadzonki odbierać z parkingu nr 2 na terenie firmy.

Polpharma zachęca także do tzw. upcyklingu – czyli nadania nowego życia niepotrzebnym już przedmiotom. Wiele inspiracji będzie można zdobyć na warsztatach artystycznych z firmą DekoEko. Dzień Otwarty będzie tez okazja do pomagania innym. Będzie można wspomóc starogardzkie szpitale, dzieląc się książkami lub filmami na płytach. Dodatkowo w ramach akcji „Miś ratownik”, zbierane będą maskotki, które trafią jako stałe wyposażenie do karetek pogotowia ratunkowego w Starogardzie.

To nie koniec działań, których celem jest pomoc innym. Na stoisku handmade pracownicy Polpharmy podzielą się wyrobami własnej produkcji. Przyniesione wyroby zostaną sprzedane w czasie imprezy. Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną podwojone przez Polpharmę, a cały fundusz zasili wybrany cel społeczny.

Dodatkowych informacji udziela : Dominika Kotuła, e-mail dominika.kotula@polpharma.com, tel. 58 563 80 54

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl