Polpharma odkrywa swoje tajemnice

W sobotę 23 kwietnia  Polpharma otwiera bramy zakładu dla mieszkańców Starogardu i okolic. W godz. od 11.00 do 16.00 odwiedzający będą mogli zobaczyć obszary produkcyjne, które na co dzień bywają niedostępne. Wezmą też udział w działaniach edukacyjnych na świeżym powietrzu, które promują ekologię oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

POLPHARMA od 9 lat organizuje Dzień Otwarty, na który zaprasza pracowników, ich rodziny oraz wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Mile widziani rowerzyści oraz spacerowicze, gdyż celem imprezy jest promocja ekologicznego, zdrowego i aktywnego tryby życia. Ten dzień to wyraz otwartości firmy w stosunku do społeczności lokalnej i bliskiej jej idei dobrego sąsiedztwa. To też okazja do zobaczenia w jak nowoczesnych i bezpiecznych warunkach wytwarza swoje produkty. Tego dnia wszyscy odwiedzający będą mogli zobaczyć obszary produkcyjne, które na co dzień bywają niedostępne. Pracownicy różnych działów przygotowali eksperymenty naukowe oraz symulacje procesów produkcji tabletek i substancji farmaceutycznych w laboratoriach, oddziałach produkcyjnych i magazynie firmy.

Dodatkowe atrakcje będą związane z programami realizowanymi przez Polpharmę w zakresie ekologii, bezpieczeństwa, profilaktyki zdrowotnej oraz aktywnego stylu życia. Będą one prowadzone we współpracy z partnerami firmy – organizacjami pozarządowymi, starogardzkimi instytucjami, kluczowymi dostawcami i lokalnymi mediami m.im. przejażdżki rikszami z przewodnikiem po rozległym terenie firmy, pokazy i eksperymenty chemiczne czy akcja „Drzewko na makulaturę”.

Na aktywności, odbywające się w budynku będą wydawane bilety w dniu imprezy. Zapisy na konkretną godzinę będzie można zrobić na stanowisku pod tzw. filarami. W godz. 12.30-13.00 nastąpi przerwa w zwiedzaniu.

program-dnia-otwartego-przod

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl