Polpharma Deyna Cup Junior 2017

W dniach 25 – 27 sierpnia już po raz piąty na starogardzkich murawach pojawi się czysta pasja, emocje i ambicja w postaci zmagań piłkarskich. Do naszego miasta przyjadą najbardziej rozpoznawalne drużyny z całej Europy. W akcji zobaczyć będziemy mogli między innymi zespoły, w których grał Kazimierz Deyna, mianowicie Manchester City oraz Legia Warszawa. Na uroczyste otwarcie turnieju organizatorzy zapraszają 24 sierpnia o godz. 19:00 na Rynek Miejski.

W rozgrywkach weźmie udział łącznie 540 zawodników i trenerów z 36 klubów z roczników 2007 oraz 2008. Będą to młodzi zawodnicy z czołowych klubów Polskiej Ekstraklasy, jak Lech Poznań, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia czy Zagłębie Lublin. Nie zabraknie także pionierów europejskich rozgrywek takich, jak wcześniej wymieniony Manchester City, Borussia Dortmund, Galatasaray SK, Feyenoord Rotterdam, Dynamo Kijów, Sheffield United, Fortuna Mińsk, FK Nevezis Kedanai (Litwa), FC Supernova (Łotwa), Hradec Kralove (Czechy), czy Olimpik Kaliningrad (Rosja).

Podczas turnieju będą miały miejsce liczne atrakcje dla mieszkańców i kibiców m. in. podobnie jak w zeszłym roku pojawi się ,,multimedialna strefa rozrywki”. W dniach 25 – 27 sierpnia 2017 r. w grę FIFA 2017 na konsolach XBOX One swoich sił będzie mógł spróbować każdy, kto przyjdzie na stadion miejski im. Kazimierza Deyny. Do dyspozycji będzie 8 kiosków z konsolami przygotowanymi przez firmy Asseco i Microsoft. W ramach „multimedialnej strefy rozrywki” zorganizowane zostaną „II Otwarte Mistrzostwa Starogardu Gdańskiego w Grę FIFA 2017”.

Planowana jest także strefa zdrowia, organizowana przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Medpharmę oraz Colgate, w ramach tej strefy każdy uzyska informację jak żyć zdrowo i jak to zdrowie utrzymać na wysokim poziomie przez długi czas.

Naturalnie, cała impreza nie mogłaby być realizowana bez wsparcia finansowego sponsorów takich, jak Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. – główny sponsor, EGA, ECS, Medpharma, Iglotex, SMS Food Industries, Bachus, Elewator Jabłowo, grupa G-PEC, Microsoft, EA, MK Marcin Kaszubowski, OSiR Starogard Gdański oraz partnerów: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego, PZPN, Starostwa Powiatowego oraz Gminy Miejskiej Starogard Gdański. Co więcej, nad V Turniejem Piłki Nożnej Polpharma Deyna Cup patronat objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, do którego zostało wysłane oficjalne zaproszenie i być może zaszczyci nas swoją obecnością. AWFiS w Gdańsku objęła patronatem merytorycznym to wielkie piłkarskie święto dla dzieci i wszystkich starogardzian. Nie zabraknie również oprawy medialnej. Patronat medialny na tę chwilę objęły: TVP, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Dzień Dobry Starogard.

Polpharma Deyna Cup Junior 2016

23 sierpnia o godz. 16:15 na stadionie przy ul. Harcerskiej, przed meczem seniorów, którzy zagrają z Chojniczanką Chojnice, pierwszy raz w historii drużyna juniorów ze Starogardu prowadzona przez Marcina Gutjara rozegra mecz z drużyną Borussi Dortmund.

Drużynami uczestniczącymi w turnieju zaopiekują się wolontariusze z czterech krajów: Polski, Turcji, Hiszpanii i Ukrainy. Dzięki ich bezinteresownemu zaangażowaniu Polpharma Deyna Cup Junior 2017 ma szansę stać się kolejnym sukcesem Klubu Sportowego Beniaminek 03 Starogard Gdański.

Uczestnicy turnieju:

1. Rocznik 2007:
Borussia Dortmund (Niemcy)
Manchester City (Anglia)
Sheffield United (Anglia)
Lech Poznań (Polska)
Legia Warszawa (Polska)
Dynamo Kijów (Ukraina)
Żalgiris Kowno (Litwa)
Śląsk Wrocław (Polska)
Escola Barcelona (Polska)
Arka Gdynia (Polska)
Dynamo Lwów (Litwa)
Supernova (Łotwa)
Pogoń Szczecin (Polska)
Zagłębie Lubin (Polska)
KS Beniaminek 03 (Polska)
Bałtyk Koszalin (Polska)

2. Rocznik 2008:
Galatasaray Stambuł (Turcja)
Feyenoord Rotterdam (Holandia)
Supernova (Łotwa)
szkółka Legii Warszawa (Polska)
Lech Poznań (Polska)
Lechia Gdańsk (Polska)
Arka Gdynia (Polska)
Hradec Kralove (Czechy)
Dynamo Kijów (Ukraina)
Dynamo Lwów (Ukraina)
FK Nevezis Kedainiai (Litwa)
Escola Barcelona (Polska)
Lechia Gdańsk (Polska)
Jagiellonia Białystok (Polska)
Śląsk Wrocław (Polska)
Zagłębie Lubin (Polska)
Żalgiris Wilno (Litwa)
Olimpik Kaliningrad (Rosja)
KS Beniaminek 03 (Polska)
Bałtyk Gdynia (Polska)

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl