Policzmy się. Mobilny Punkt Spisowy w Starogardzie Gdańskim

Do 30 września 2021 r. obowiązkowo należy spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Można zrobić to przez Internet, ale także z pomocą rachmistrzów spisowych. Od 2 sierpnia w naszym mieście działać będzie Mobilny Punkt Spisowy.

Znajdzie się on w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim przy ul. Paderewskiego 1. Czynny będzie do 13 sierpnia. W poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 10:00 – 14:00, a w czwartki w godz. 10:00 – 17:00.

Przed wizytą w Mobilnym Punkcie Spisowym przygotować należy niezbędne dane swoje oraz pozostałych członków rodziny/współmieszkańców: PESEL, rodzaj wykształcenia, wykonywany zawód, miejsce pracy, powierzchnia użytkowa mieszkania.

Spis powszechny polega na policzeniu mieszkańców Polski i zebraniu danych potrzebnych do statystyk. Dzięki niemu można sprawdzić jakość życia mieszkańców oraz wypracować narzędzia do poprawy ich sytuacji.

Wszystkie informacje dotyczące zasad spisu znajdują się na stronie: https://spis.gov.pl/ O zasadach pisaliśmy też tutaj: https://starogard.pl/liczy-sie-kazdy-od-1-kwietnia-rusza-powszechny-spis-ludnosci-96301/