Pokolorujmy Starogard Muzyką

TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SZTUKI oraz inicjatywa Starogard 2030 aplikują o grant w ramach konkursu Tu Mieszkam, Tu Zmieniam realizowanego przez BZWBK.

“Pokolorujmy Starogard Muzyką” to propozycja ustawienia w mieście ogólnodostępnego pianina, ozdobionego przez lokalnych artystów. Pianina,
na którym zagrać będą mogli nie tylko profesjonalni muzycy, ale wszyscy, którzy zapragną spróbować swych sił.

Instrument stojący w sercu miasta ma za zadanie wyzwolić w jego mieszkańcach inwencję twórczą, odwagę i kreatywność. To także sposób na “odczarowanie” klasycznego instrumentu i pokazanie, jak różnorodną muzykę można na nim tworzyć i odtwarzać. Sposób na to, by zainteresować najmłodszych mieszkańców, zaszczepić w nich bakcyla i miłość do muzyki. Realizacja projektu przyczyni się także do możliwości obcowania ze sztuką dla dzieci ze środowisk deficytowych pod względem dostępu do kultury i być może przyczyni się do wyłowienia talentów także wśród nich.

Jeśli muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje, to właśnie miejskie pianino może stać się pretekstem do spotkań przedstawicieli różnych pokoleń, środowisk i nurtów muzycznych.

Ze względu na nowatorskość i unikatowość projektu w skali kraju, z pewnością stanie się on nie tylko atrakcją dla mieszkańców, ale i dla turystów oraz wpłynie korzystnie na wizerunek Starogardu Gdańskiego.

Serdecznie zachęcamy do poparcia tej idei!
www.facebook.com/PokolorujmyStarogardMuzyka