Pokażcie się! Zapraszamy do udziału w Starogardzkim Korowodzie

2 lipca, podczas Dni Starogardu Gdańskiego ulicami miasta przejdzie barwny korowód. To doskonała okazja do zaprezentowania organizacji, instytucji, klubu, firmy, ale nie tylko. Pokażmy kto mieszka i działa w stolicy Kociewia. Zgłaszać można się do 20 czerwca.

Zgłoście swoją grupę w konkursie na najbardziej kreatywną prezentację i uświetnijcie swoją obecnością Wielkie Święto Miasta.

Nagroda dla zwycięskiej grupy to 2 000 zł oraz ufundowany przez Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka Puchar Przechodni.
Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2022 r. Szczegóły na stronie internetowej www.osir.com.pl. Regulamin dostępny pod adresem: https://drive.google.com/…/1qKCPx1NobT1…/view…

Ze względu na pandemię ostatni Starogardzki Korowód odbył się w 2019 r. Zwycięzcami zostali wówczas harcerze z Hufca ZHP Starogard Gdański. 

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej:

Do wzięcia udziału w korowodzie zaprasza Prezydent Miasta: 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam wszystkie organizacje pozarządowe, kluby, zespoły, szkoły  i przedszkola oraz mieszkańców do wzięcia udziału w Starogardzkim Korowodzie, który  2 lipca 2022 r., podczas tegorocznych Dni Miasta, przejdzie ulicami Starogardu Gdańskiego. 

Wasza obecność uświetni Wielkie Święto Starogardu i będzie wspaniałym dowodem utożsamiania się ze Stolicą Kociewia. Organizując Korowód, chcemy dać Państwu możliwość do zaprezentowania się i wypromowania swojej grupy w mieście. Pokażcie siebie i swoje działania. Najbardziej kreatywna grupa otrzyma Puchar Przechodni oraz nagrodę w wysokości 2 000 zł. Ich wręczenie odbędzie się w samym sercu miasta i będzie oficjalnym zakończeniem Korowodu.

Niezależnie od tego, czy w Korowodzie weźmiecie udział grupowo czy indywidualnie, pamiętajcie: im bardziej oryginalny strój, tym lepiej.

Zbiórka uczestników Korowodu odbędzie się o godz. 13:00 w Parku Miejskim, przy pomniku Wierzyczanki. Wymarsz przewidywany jest o godz. 13:30. Zakończenie odbędzie się około godz. 14:30 na Rynku Staromiejskim.  

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 czerwca 2022 r. do godz. 14:00. Formularz dostępny jest na stronie www.osir.com.pl lub w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

Życzę wszystkim dobrych pomysłów oraz udanej zabawy. Rozpocznijcie wakacje pełni radości i pozytywnej energii.

Do zobaczenia w sobotę, 2 lipca podczas Starogardzkiego Korowodu!

Prezydent Miasta Starogard Gdański

Janusz Stankowiak