Pokazali swoją pasję do tańca

Prawie 80. tancerzy zaprezentowało się na imprezie pn. „Sala 215. II Przegląd Działań Tanecznych SCK”. W niedzielę 14 maja w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury zatańczyli balet, hip hop dance i taniec towarzyski.

Sala 215 w SCK nazywana potocznie „lustrzaną” to miejsce, w którym przez cały rok dzieci i młodzież doskonalą swoje taneczne umiejętności. Pod czujnym okiem instruktorów – Janiny Czyszak, Jakuba Grędy oraz Janusza Lewandowskiego uczą się podstaw baletu, hip hop dance i tańca towarzyskiego. Jedni stawiają pierwsze kroki, inni trenują taniec od lat, zdobywając liczne nagrody w konkursach. W niedzielę 14 maja na II Przeglądzie Działań Teatralnych SCK rodziny, znajomi i przyjaciele podziwiali talent prawie 80 tancerzy.

Przegląd rozpoczęli wyjątkowym pokazem Wiktoria Szramke i Łukasz Sojka – tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”. Zaraz po nich wystąpiły młode tancerki baletowe ze szkółki pani Janiny Czyszak. Widzowie zobaczyli aż 5 układów, w tym pokaz solistki Zosi Lichy.

Solistka baletowa Zosia Lichy

Duże poruszenie na widowni wywołał wspólny pokaz trzech grup hip hop dance: najmłodszej grupy DZIKUSY, grupy nieco starszej CRAYZOLE i zespołu New Flight. Wśród tancerzy byli finaliści zawodów tanecznych „BE COOL AND DANCE”, które odbyły się dzień wcześniej w Gdańsku. Podopieczni Jakuba Grędy uczestniczyli w zawodach po raz pierwszy, zdobywając drugie (Natalia Kołakowska) i trzecie miejsce (Matylda Kadow) w kategorii Hip Hop Solo Debiut 13-15 lat. Finalistką w kategorii Hip Hop Solo Debiut 4-9 lat została natomiast najmłodsza uczestniczka starogardzkiej grupy Alina Wódkowska.

Alina Wódkowska – finalistka w kategorii Hip Hop Solo Debiut 4-9 lat w zawodach tanecznych „BE COOL AND DANCE” w Gdańsku

Podczas niedzielnego pokazu nie mogło zabraknąć walca, tanga, czaczy czy jive’a, zwłaszcza, że Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” działa w Starogardzie od 40 lat. Tańce standardowe i latynoamerykańskie zaprezentowały najlepsze pary Klubu, którego instruktorem i opiekunem jest Janusz Lewandowski – wychowanek znakomitego śp. tancerza – Edwarda Kowalke.

W sumie w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej publiczność zobaczyła aż 16 różnych tańców. Rodzice uczestników nie kryli wzruszenia i dumy, gdy po pokazach przytulali swoje pociechy, zaś znajomi i przyjaciele obficie nagradzali ich brawami.

Na zakończenie Łukasz Rocławski ze Starogardzkiego Centrum Kultury zaprosił wszystkich chętnych na zajęcia taneczne w nowym roku szkolnym 2017-2018, informując, że nabory rozpoczną się z końcem sierpnia br.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl