Pokazali, co potrafią. Finał V edycji konkursu „Utalentowani”

V edycję organizowanego przez Starogardzkie Centrum Kultury konkursu „Utalentowani” wygrał beatboxer Patryk Stoffa. Drugie miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła akrobatka Oliwia Lis. Trzecie miejsce zajął wokalista Ariel Popowski.

Konkurencja była spora. Na scenie kina „Sokół” swoje talenty zaprezentowało w sumie 15 pretendentów do nagrody głównej. Poza laureatami byli to także: wokaliści Monika Warembier, Alicja Flisikowska, Małgorzata Serocka, Wiktoria Rykała, Matylda Rybacka, Konrad Jastrzemski oraz Julia Michalska i Filip Kosk, którzy nie tylko śpiewali, ale grali też na gitarze. Swoje zdolności akrobatyczne zaprezentowała Agata Makowska, a baletowe grupa baletnic z SCK. Vanessa Sarnowska zagrała na skrzypcach, a Kacper Grzybowski na pianinie.

Wieczór rozpoczęła zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji konkursu Julia Kalkowska.

O wynikach zdecydowało jury w składzie: Magdalena Dalecka (Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Starogard Gdański, absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją teatrologia, aktorka Teatru Medium), Julia Kalkowska (zwyciężczyni IV edycji „Utalentowanych”, wokalistka oraz aktorka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni), Ewa Landowska (artysta plastyk, koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum” przy Starogardzkim Centrum Kultury, instruktor plastyki), Tadeusz Negowski (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim), Marzena Nieczuja-Urbańska (aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, pieśniarka fado, reżyser – także spektakli Teatru Medium, pedagog kultury), Grzegorz Oller (dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim) oraz Grzegorz Wałaszewski (instruktor i trener tańca). Rolę przewodniczącej jury pełniła dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman.

3. miejsce zajął Ariel Popowski, który wykonał utwór „Kiedy mnie już nie będzie”.

– Każdy z Was ma ogromny talent. Mam nadzieję, że dzięki temu konkursowi przekonacie się, że warto go szlifować, a przede wszystkim podążać za marzeniami. Życzę Wam, byście nigdy się nie poddawali, a Wasze skrzydła rosły z każdym występem na scenie. Dzisiejszy wieczór to kolejny dowód na to, że „Tu rodzą się gwiazdy” – chwilę przed ogłoszeniem wyników mówiła dyrektor SCK Ewa Roman.

2. miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła akrobatka Oliwia Lis.

Zwycięzca konkursu Patryk Stoffa ma 16 lat. W przyszłości chciałby zostać stolarzem. Od kilku lat należy do regionalnego zespołu Lubichowskie Kociewiaki działającego pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie. – Nigdy nie występowałem przed tak dużą publicznością. To dla mnie debiut. Na udział w konkursie namówiła mnie opiekunka zespołu, do którego należę. Wierzyła we mnie bardziej niż ja sam. Bardzo lubię beatbox, ale nie sądziłem, że robię to na tyle dobrze, że komuś się spodoba. Jestem w szoku – powiedział Patryk Stoffa.

Zwycięzcą V edycji konkursu „Utalentowani” został obiecujący beatboxer Patryk Stoffa. 

Gwiazdą wieczoru był finalista 12. edycji programu „Voice Of Poland” Wiktor Dyduła. – Jestem fanem takich konkursów. Za kulisami oglądałem wszystkie występy. Były świetne. Publiczność w Starogardzie Gdańskim jest wspaniała. Cieszę się, że śpiewała razem ze mną, dzięki czemu wspólnie stworzyliśmy interaktywny recital. Pochodzę z Przywidza, więc Starogard jest miastem, które znam. Czuję się tutaj jak w domu – stwierdził Wiktor Dyduła.

Publiczność rzeczywiście bardzo chętnie śpiewała razem z wokalistą. Wzroku od niego oderwać nie mogli Kuba i Franek – mali chłopcy, którzy przez cały koncert byli niemal na scenie. Na zakończenie przebój Wiktora Dyduły „Dobrze wiesz, że tęsknię” zaśpiewała z nim mała Helenka, która swoją odwaga zrobiła na wszystkich duże wrażenie.

Wiktor Dyduła i Helenka na scenie kina „Sokół”

Finał V edycji konkursu „Utalentowani” prowadziła Anita Piaskowska. Honorowym Patronatem objął go Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Wydarzenie otrzymało wsparcie Powiatu Starogardzkiego w ramach Inicjatywy Lokalnej. Jego sponsorami były: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych STARKOM sp. z o. o., Zakład Odpadów Komunalnych STARY LAS sp. z o. o., CARREFOUR w Starogardzie Gdańskim, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe BROKER sp. z o. o., Studio Mario Mariusz Szwoch, Restauracja McDonald’s w Starogardzie Gdańskim, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej. Nagrodę publiczności ufundował prezes TBS Starogard Gdański Tomasz Czerwiński.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl