Poetycki wieczór z Andrzejem Kasperkiem

W czwartek, 22 listopada gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie Andrzej Kasperek. Do Starogardu przyjedzie z Żuław. Opowie o swoich pasjach i miłości do literatury. Wieczór z autorem „Back in the DDR i inne opowiadania” rozpocznie się o godz. 17:00. Zapraszają MBP oraz Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki.

Andrzej Kasperek jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W czasie studiów aktywnie działał w SKS-ie. Był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Debiutował zbiorem opowiadań pt. „Back in the DDR i inne opowiadania”, który został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2011 w kategorii proza. Swoje eseje, artykuły i opowiadania publikował m.in. w Blizie, kwartalniku Prowincja, Dzienniku Bałtyckim czy Zeszytach Literackich. Mieszka na Żuławach. W 2012 roku odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dotychczas wydał cztery książki:
Back in the DDR i inne opowiadania ( Wydawnictwo Słowo/obraz Terytoria, Gdańsk 2010)
Galeria Jacka Kaczmarskiego: skrzydło wschodnie (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2013)
Koronczarka:nowe opowiadania (Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich Taka Gmina, Sztum 2013)
Miłosz na Żuławach. Epizod z biografii poety, red. Nauk. Małgorzata Czerminska, Andrzej Kasperek ( Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2013)

Na spotkanie autorskie z Andrzejem Kasperkiem zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty i Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w czytelni MBP na II pietrze przy ul. Paderewskiego 1.