Podsumowanie akcji Sprzątanie świata – Polska 2016

Ponad 3 500 osób z 7 przedszkoli i 13 szkół oraz dwa koła wędkarskie uczestniczyły w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata 2016”. Dzieci z miejskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych zebrali 678 worków śmieci z terenu miasta Starogard Gdański.

Każde z przedszkoli, każda szkoła i koła wędkarskie, biorące udział w akcji „Sprzątanie świata”, sprzątały wybrane przez siebie miejsca, wśród których znalazły się: tereny wokół ich budynków, place zabaw, parki i lasy.

Najwięcej śmieci zebrali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 (210 worków). Zaraz za nimi była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 (60 worków) i Publiczne Gimnazjum Nr 4 (50 worków).

Koordynatorem tegorocznej akcji był Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Starogard Gdański. W worki i rękawice ochronne wszystkich uczestników przedsięwzięcia zaopatrzyło Starostwo Powiatowe. W tym roku również celem akcji było promowanie i upowszechnianie nawyków nieśmiecenia oraz skierowanie uwagi ludzi na zabieganie o czyste środowisko.

Na zakończenie uczestnicy akcji otrzymali od prezydenta miasta Janusza Stankowiaka oraz Sebastiana Brauera – Kierownika Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Ochrony Środowiska symboliczne nagrody i podziękowania. Ich fundatorem był Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Stary Las oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Starkom Sp. z o.o.

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl