Podążają szlakiem Oktawii Nowackiej. Za nimi pierwsza próba sił

Aleksandra Jasińska i Błażej Nowacki z UKS Ósemka wrócili z Władysławowa ze srebrnymi medalami. W pierwszych zawodach tegorocznej edycji „Szlakiem Oktawii Nowackiej, od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego” zajęli drugie miejsca w swoich rocznikach.

W piątek, 13 kwietnia 21 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim wyjechało do Władysławowa. Wśród nich – 12 dziewczynek i 9 chłopców w wieku od 9 do 13 lat. Większość z nich to zawodnicy UKS Ósemka, z którą szkoła ściśle współpracuje. Ich celem było sprawdzenie swoich sił i możliwości w pierwszych zawodach tegorocznej edycji zawodów od dwuboju do pięcioboju nowoczesnego – Szlakiem Oktawii Nowackiej. Zawodnicy musieli przepłynąć 50 metrów stylem dowolnym i przebiec dystans 600 metrów. O zwycięstwie decydował łączny czas pływania pomnożony raz trzy oraz czas biegu.

Zawodnicy musieli przepłynąć 50 metrów stylem dowolnym.

W zawodach uczestniczyli sportowcy z kilku województw. Na starcie stanęli zawodnicy szkół : SP 8, 18 i 40 z Gdyni, SP 2 z Władysławowo, SP z Jastrzębiej Góry, PSP 1 ze Starogardu Gdańskiego oraz z klubów: ZKS Drzonków, Pentathlon Szczecinek, UKS Gromik Gdynia, MKP Szczecinek, Orlik Elbląg, UKS Dwójka Morena Gdańsk, WKS Flota Gdynia, UKS Ósemka Starogard Gdański. Łącznie do sportowej rywalizacji przystąpiło 129 zawodników i zawodniczek.

Starogardzianie zarówno na pływalni, jak i na bieżni wykazali się świetną formą. Wszyscy poprawiali swoje rekordy życiowe na dystansie 50 metrów kraulem. Podobnie na bieżni. Mimo silnego wiatru uzyskiwali bardzo dobre rezultaty w biegu na 600 metrów. Po podsumowaniu dwóch konkurencji ze starogardzkiej „jedynki” najlepszy wynik uzyskała Aleksandra Jasińska – rocznik 2008 i Błażej Nowacki – rocznik 2005. Oboje zajęli drugie miejsca w swoich rocznikach.

O zwycięstwie decydował łączny czas pływania pomnożony raz trzy oraz czas biegu na 600 metrów.

Pozostali zawodnicy ze Starogardu również zaliczyli bardzo udany występ. Tuż za podium uplasowała się Julia Rulewska (2006) miejsce czwarte, Małgosia Gorczyca (2007) i Iga Nowacka (2008) miejsce piąte oraz Igor Tokarewicz (2007) miejsce szóste.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale z podobizną naszej medalistki igrzysk olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym Oktawią Nowacką oraz napój i słodki upominek. Opiekunami grupy zawodników byli: Joanna Górska i Mariusz Noetzel.

Następne zawody odbędą się w Tczewie 28 kwietnia i 11 maja w Starogardzie Gdańskim.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl