Pobiegli ulicami miasta

W sobotę 7 października Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował 26. Bieg Kociewski z Polpharmą. Na starcie stanęło 360 zawodników. Do pokonania mieli trasę 9,7 km. Najlepszemu z nich, Arkadiuszowi Gardzielewskiemu, zajęło to 29 minut i 11 sekund.

Wielkie emocje zawodnikom i kibicom towarzyszyły już od samego początku biegu. Na prowadzenie szybko wysunął się zwycięzca Arkadiusz Gardzielewski z klubu Rzeżęcin WKS Śląsk Wrocław. Drugie miejsce zajął Marek Kowalski (Żukowo ASCIS FRONTRUNNERS), a trzecie Dmytro Didovodiuk (Ivano Ukraina MK Luchesk). Wśród kobiet najlepsze okazały się Oksana Yurchuk (Ivano Ukraina MK Luchesk), Olesia Didovodiuk (Ivano Ukraina MK Luchesk) oraz Dominika Nowakowska (Lębork LKB Braci Petk).

Najszybszym zawodnikiem gospodarzy, czyli Starogardu Gdańskiego został Robert Czerwiak, a najlepszą starogardzianką zawodów Weronika Wójcik-Wicka. Podczas 26. Biegu Kociewskiego najstarszą reprezentantką naszego miasta była Krystyna Sadkowska. Naszym najstarszym biegaczem natomiast Piotr Grycner.

Przy okazji tej wspaniałej sportowej imprezy Starogard Gdański po raz kolejny udowodnił, że nie jest obojętny na cierpienie. Zorganizowana została zbiórka pieniędzy i nakrętek dla chorego na mukowiscydozę Nikodema Jóźwiaka. – Bardzo dziękuję za okazane serce oraz każdą formę pomocy. Nikodem jest ciężko chory. Każdego dnia prowadzi trudną walkę, ale mimo to jest pogodnym i otwartym dzieckiem – powiedziała mama chłopca.

Gościem honorowym zawodów był paraolimpijczyk Adrian Imianowski, który na swoim koncie ma naprawdę spore sukcesy. Wymienić należy chociażby takie, jak: piąte miejsce w rzucie dyskiem podczas Igrzysk Paraolimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, piąte miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Świata (Katar 2015), czy też czwarte miejsce w rzucie dyskiem podczas Mistrzostw Europy (Wielka Brytania 2014).

Pan Adrian dał sygnał do startu 26. Biegu Kociewskiego z Polpharmą, a po jego zakończeniu, wspólnie z prezydentem Starogardu Gdańskiego Januszem Stankowiakiem oraz dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzeną Klein, wręczał nagrody jego uczestnikom.

– Wielokrotnie mówiłem już, że Starogard sportem stoi. To się po raz kolejny potwierdziło. Cieszę się, że tak wielu zawodników zdecydowało się wystartować w kolejnej edycji tej świetnej sportowej imprezy, która na stałe wpisała się już w kalendarz ważnych wydarzeń w naszym mieście. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom. Każdy z Was wykazał się hartem ducha i oczywiście kondycją. Do zobaczenia za rok – mówił prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl