Po raz kolejny przebiją mury ograniczeń. Wsparliśmy projekt

Przełamywanie barier, zdrowa rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa. Zawody „Wózkowo-sportowo” dedykowane osobom z ograniczeniami w lokomocji po raz kolejny odbędą się w Starogardzie. Miasto finansowo wsparło realizację projektu.

13 marca umowę na dofinansowanie zadania w kwocie 3 000 zł podpisali prezydent Janusz Stankowiak oraz w imieniu grupy inicjatywnej Justyna Gwizdała. Towarzyszyła jej Katarzyna Sojka.
Zawody dla osób z niepełnosprawnościami pod nazwą „Wózkowo-sportowo” już na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez. Ich pomysłodawcą jest Środowiskowy Dom Samopomocy. Po raz pierwszy odbyły się w 2021 roku i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników.
Jak zapewniają organizatorzy, wszystko po to, aby zaktywizować osoby poruszające się na wózku inwalidzkim do uprawniania sportu i aktywności w ramach własnych możliwości.
Wydarzenie bez wątpienia pomaga przełamywać bariery i stereotypy społeczne, rozwijać świadomość, uwrażliwiać i otwierać na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Ponadto inicjatywa ma pokazać, że przestrzeń miasta jest przestrzenią wspólną dla wszystkich mieszkańców.
W tym roku zawody odbędą się 12 września na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny. Weźmie w nich udział około 50 osób.

Od lewej: prezydent miasta Janusz Stankowiak, Justyna Gwizdała i Katarzyna Sojka.