Po raz 29. pobiegli ulicami Starogardu

Najszybszy był Damian Kabat ze Stargardu. Wśród kobiet triumfowała Monika Dubiella z Lubichowa. 3 października odbył się 29. Bieg Kociewski z Polpharmą.

Pogoda na sportową rywalizację była wręcz wymarzona, chociaż chwilami biegacze zmagali się z wiatrem. Trasa liczyła 10 km. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Damian Kabat pokonał ją w 30 minut i 57 sekund. Jako drugi linię mety przekroczył Grzegorz Kujawski z Pucka (00:32:21), a trzeci Michał Lewandowski z Mirotek (00:33:12).

Najszybsi mężczyźni 29. Biegu Kociewskiego z Polpharmą tuż przed dekoracją. 

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Dubiella z Lubichowa (00:38:44). Drugie miejsce zajęła Małgorzata Drzycimska z Gdańska (00:38:54), a trzecie Kamila Grzonka z Bytoni (00:39:29).

Rywalizację kobiet wygrała Monika Dubiella.

Nagrodzeni zostali również najmłodsi i najstarsi uczestnicy imprezy, najszybsi starogardzianie (Magdalena Lenz i Leszek Czaja), najliczniejsze grupy zrzeszone w klubach oraz reprezentanci firm, głównie sponsorów biegu.

Najszybsi wśród starogardzian Magdalena Lenz i Leszek Czaja. 

Imprezę prowadzili zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji ds. sportu, rekreacji i marketingu Monika Kełpin oraz trener biegania Karol Nowakowski.

– Cudownie, że taka impreza na stałe wpisała się w sportowy kalendarz Starogardu Gdańskiego. Niezwykle cieszy mnie to, że udział biorą w niej nie tylko mieszkańcy miasta, ale też spora grupa gości, często z odległych stron Polski. Podczas Biegu Kociewskiego nie raz byliśmy świadkami pobijania rekordów, czy pokonywania własnych słabości. Nie inaczej było tym razem – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Medale zawodnikom wbiegającym na metę wręczali m.in. wiceprezydent Starogardu Gdańskiego Tadeusz Błędzki oraz przewodnicząca Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Miasta Starogard Gdański Brygida Nowacka.

– Już dzisiaj serdecznie zapraszam do udziału w Biegu Szpęgawskim, który odbędzie się w ostatni weekend kwietnia 2022 r. oraz oczywiście w kolejnym, wyjątkowym, bo 30. Biegu Kociewskim. Planujemy zorganizować go dokładnie za rok, czyli w pierwszy weekend października 2022 r. – mówiła dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim Marzena Klein.

29. Bieg Kociewski zorganizowany został w sposób hybrydowy. W biegu stacjonarnym udział wzięło 333 zawodników. Bieg wirtualny trwał aż 3 dni (od 1 do 3 października). Udział w nim mógł wziąć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, czy pobytu. Zawodnicy sami wyznaczali sobie trasę i czas startu. Tym sposobem Bieg Kociewski stał się biegiem ogólnopolskim. Udział w wirtualnej wersji wzięło blisko 100 osób. Pełna klasyfikacja imprezy dostępna jest pod adresem: https://bit.ly/3l3wBFT

Fot. Małgorzata Rogala