Po 30-latach służby w starogardzkiej policji otrzymał zasłużony awans

Bogusław Ziemba awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiej Komendy Policji w Gdańsku. 24 lutego otrzymał nominację. Dzień wcześniej w siedzibie KPP Starogard pożegnał się ze współpracownikami, przedstawicielami władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń i organizacji. Z ramienia miasta gratulacje i podziękowania za 30 -letnią pracę w starogardzkiej policji złożyli mu przewodnicząca Rady Miasta oraz prezydenci.

Insp. Bogusław Ziemba jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Służbę w policji pełni od 1 września 1993 roku. Z dniem 1 czerwca 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim.

Grupowe zdjęcie osób, które uczetsniczyły w odprawie służbowej KPP Starogard Gdański podsumowujacej rok 2022, podczas której  insp. Bogusław Ziemba pożegnał się ze służbą w powiatowj komendzie  w Starogardzie Gdańskim na rzecz objęcia stanowiska zastępcy  komendanta WKP w Gdańśku

W czwartek, 23 lutego pożegnał się z piastowanym przez 7 lat stanowiskiem komendanta i służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Powodem odejścia ze starogardzkiej policji jest awans na wyższe stanowisko.

Z dniem 24 lutego br. objął funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiej Komendy Policji w Gdańsku. Nominację wręczył mu osobiście Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. Miejsce insp. Bogusława Ziemby zajął mł. insp. Grzegorz Mitura jako pełniący obowiązki. Z kolei obowiązki zastępcy komendanta KPP Starogard – Komendant Wojewódzki powierzył  mł. insp. Remigiuszowi Wierzbie – obecnie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie.

Liczy się dobry duch w zespole i dobra atmosfera w pracy

Były komendant KPP Starogard  pożegnał się ze współpracownikami oraz zaproszonymi gośćmi dzień wcześniej –  23 lutego w siedzibie policji przy ul. Zblewskiej podczas corocznej odprawy służbowej, podsumowującej działania w roku 2022. Przyszły Zastępca Komendanta WKP podziękował za zaufanie i wieloletnią współpracę.

Insp. Bogusław Ziemba – były Komendant KPP Starogard Gdański i obecny Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Komendy Policji w Gdańsku

– Po 30 latach służby w Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim czuję się spełniony zarówno na stanowisku komendanta, jak i na poprzednich – zastępcy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego czy zastępcy Komendanta. Uważam ten czas za należycie wypełniony w służbie dla mieszkańców naszego powiatu. Na pierwszym miejscu zawsze stawiałem cele służbowe, ale też starałem się nie zapominać o ludziach, z którymi przyszło mi współpracować. Dla mnie ważna była atmosfera w służbie, aby wszyscy mogli spokojnie realizować powierzone im zadania. Te 30 lat w Starogardzie  jawią mi się teraz,  jak wielka przygoda, pełna wyzwań, zadań, nieoczekiwanych zwrotów akcji, trudnych decyzji i wielu satysfakcji. Dziękuję moim współpracownikom, bo to głównie oni zapracowali na mój awans. Dziękuję całej załodze, pracownikom cywilnym i wszystkim policjantom. Dowodzić taką grupą był dla mnie zaszczytem i wielkim honorem – powiedział były komendant KPP Starogard.

Pożegnanie i podziękowanie za zaufanie i dobrą współpracę 

Pożegnanie Komendanta KPP Starogard insp. Bogusława Ziembę w związku z awansem na wyższe stanowisko w Komendzie Wojewódzkiej

Oprócz kadry kierowniczej z zaproszenia na pożegnanie Komendanta skorzystało wielu gości. Przybyli przedstawiciele władz samorządowych z całego powiatu, m.in. starosta, wicestarosta, członkowie Zarządu, prezydenci miasta, przewodnicząca Rady Miasta Starogard oraz wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, Sądu Rejonowego, Związków Zawodowych, Powiatowego Urzędu Pracy, Starogardzkiego Klubu Biznesu, Stowarzyszenia 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz kapelan policji.

Komendant podziękował każdemu z osobna. Wszyscy ze wzruszeniem słuchali jego spontanicznych słów, płynących prosto z serca. Nie pominął nikogo, co tylko potwierdziło, jak cenił sobie współpracę z samorzadami i  lokalnym środowiskiem oraz jak wielką wagę przywiązywał do budowania pozytywnych relacji z Policją. Samorządowcy miasta Starogard i powiatu starogardzkigo podziękowali insp. Bogusławowi Ziembie za 30-lat służby w starogardzkiej policji

W imieniu wszystkich samorządowców byłemu już komendantowi KPP Starogard Gdański gratulacje i podziękowania za 30- lat pracy na rzecz mieszkańców miasta i powiatu złożył starosta starogardzki Kazimierz Chyła.

– O Komendancie Ziembie powiedzieć można, że to wspaniały fachowiec i skromny człowiek. Współpraca z takimi ludźmi to czysta przyjemność i radość. Jesteśmy wdzięczni losowi i tym, którzy go do nas sprowadzili. Nikogo nie dziwi awans Komendanta. Tacy ludzie zasługują na to, by awansować. Życzymy Panu sukcesów i zadowolenia w nowej pracy. Jestem przekonany, że nie zapomni Pan o naszym powiecie. Zostawia nam Pan dobry zespół, a i nowego Komendanta KPP Starogard udało nam się już trochę poznać. Nie ukrywam, że jest nam smutno, że Pan odchodzi. Cieszymy się jednak, że ludzie ze Starogardu awansują. W imieniu wszystkich samorządowców dziękuję i gratuluję – powiedział Kazimierz Chyła.

Gratulacje awansu na stanowisko zastępcy Komendanta WKP w Gdańsku

Mimo wspólnych życzeń i gratulacji, wszyscy goście ustawili się w długą kolejkę, by zamienić chociaż słowo z byłym komendantem. Każdy chciał pogratulować mu awansu. Z ramienia miasta za udaną współpracę oraz zapewnienie wspólnie z całym zespołem policjantów bezpieczeństwa mieszkańcom Starogardu, podziękowali prezydenci Janusz Stankowiak, Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki oraz przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, prezydnet miasta Janusz Stankowiak i jego zastępcy Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki pogratulowali insp. Bogusławowi Ziembie nominacji na stanowisko   zastępcy Komendanta WKP w Gdańsku  oraz życzyli mu dużo sukcesów i satysfakcji .

– Z całego serca gratulujemy w pełni zasłużonego awansu zawodowego.  W związku z tym życzymy powodzenia w dalszej karierze, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Mamy tylko jedną prośbę, aby tak oddany służbie starogardzianin nie zapomniał o swoim mieście – powiedział Janusz Stankowiak..

Komendant otrzymał wiele gratulacji, podziękowań i kwiatów. Padło wiele ważnych słów, które wywołały mnóstwo wzruszeń, emocji i śmiechu. Komendant zapewnił, że nie zapomni o swoim mieście ani powiecie, dla którego pracował przez ostatnie 30-lat. Poprosił, by o nim miasto ani powiat też nie zapomniało. 

fot. Magdalena Dalecka