Plan na Majówkę w Starogardzie

Długi weekend majowy to doskonała okazja do zwolnienia, wyciszenia i odpoczynku gdzieś na łonie natury, w lesie, nad jeziorem czy w parku. Dla jednych to czas zabawy, wyjścia do teatru, kina lub na koncert. Inni na pewno wybiorą bardziej aktywną formę spędzenia wolnego czasu – wsiadając na rowery, rolki lub do kajaka. Tak czy inaczej w Starogardzie w majowy weekend nikt nie powinien się nudzić.

Majówkę zaczniemy aktywnie z OSiR-em i Grodziskiem Owidz. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza całe rodziny na cykl rajdów rowerowych, które zaplanował do końca czerwca. Pierwszy z nich odbędzie się już 1 maja. Zbiórka o godz. 10:00 przy bramie głównej Stadionu Miejskiego im. K. Deyny w Starogardzie Gdańskim. Trasa nie będzie dłuższa niż 20 km i zakończy się w Grodzisku Owidz, gdzie na uczestników rajdu czekać będzie mnóstwo atrakcji. M.in.: II Igrzyska o Puchar Świętowida, czyli zawody sportowe dla dorosłych, a w nich konkurencje takie jak pływanie na kajaku, czołganie się czy rozwiązywanie łamigłówek.  Dla dzieci organizatorzy przygotowali tor z przeszkodami – Grodogeddon. Będzie tez pokaz baniek mydlanych na podgrodziu, zabawy z chustą i tańce pokazywańce.  Nie zabraknie muzyki i występów artystycznych, a ci którzy obecni będą na grodzie, będą mogli uczestniczyć w warsztatach ceramiczne, warsztatach miecza i tarczy oraz opowieściach kata.

Zapisy na rajd odbędą się 1 maja 2018 przed wyjazdem. Opłata za udział to tylko: 5 zł dorośli, 1 zł dzieci ! Należy przy tym pamiętać, że dzieci do 11 lat mogą brać udział wyłącznie z pełnoletnim opiekunem. Niepełnoletni uczestnik musi mieć pisemną zgodę rodziców na udział w imprezie.

Zatem szykujcie swoje rowery, sprawdźcie czy opony są napompowane i czy hamulce działają. Pamiętajcie by zabrać śniadanie i coś do picia. Strój dopasujcie do pogody, tak żeby było wam wygodnie. No i w drogę…

2 maja Dzień FLAGI PAŃSTWOWEJ

2 maja to dzień roboczy, pewnie nie dla wszystkich wolny. Wszyscy natomiast, którzy będą w pobliżu starogardzkiego targowiska pomiędzy godziną 10:00 a 11:00 będą mieli okazję dostać od prezydenta miasta naszą flagę narodową. Taka sama tylko znacznie większa zawiśnie również na budynku Urzędu Miasta.

3 maja  Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja

Tego dnia czeka was dzień pełen atrakcji. Rano wszystkich mieszkańców prezydent miasta i przewodniczący Rady Miasta zapraszają na uroczystości związane z obchodami uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Rodzinny piknik w Strzelnicy

Od godziny 13:00 do 16:00 na terenie strzelnicy Bractwa Kurkowego odbędzie się Piknik Rodzinny. Będzie dużo muzyki i dużo zabawy. Bracia Kurkowi zachęca odwaznych do  wspólnego strzelania. Z kolei harcerze zajmą się animacjami. Najmłodszych zaproszą do wspólnej zabawy. Na scenie będzie można podziwiać występy dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych, finalistów I edycji UTALENTOWANYCH, a szkoła ESTA FIESTA zaprezentuje pokaz tańca. Będzie też można posłuchać Gosi Zielińskiej – wokalistki zespołu Darius Group przy akompaniamencie Dariusza Szymańskiego. A  towarzyszyć temu będzie wystawa prac plastycznych seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wieczór poetycko –muzyczny na placu przy Muzeum Ziemi Kociewskiej

O godz. 19:00 Teatr Kuźnia Bracka zaprasza na widowisko poetycko-muzyczne „Śpiewająca Majówka – Lekcja śpiewania nr 12”.

4-5 maja  II Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych „U Welesa”

4 i 5 maja Grodzisko Owidz zaprasza na drugą edycję Owidzkiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych „U Welesa”. Tradycyjnie już – w pięknych okolicznościach przyrody, historii i kultury będzie można skosztować wybornych trunków i posilic się smacznym słowiańskim jadłem.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl