Place zabaw i siłownie pod chmurką wracają do życia

Od soboty, 30 maja dzieci i młodzież mogą znów bawić się na placach zabaw, rolkowisku i skateparku. Możemy też korzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Prezydent prosi jednak o rozsądek i stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Na dworze coraz cieplej. Wiosna w pełni, aż się prosi, by jak najczęściej wychodzić na zewnątrz. Od 30 maja już nie tylko spacery, rowery czy bieganie nas do tego zachęcą, ale możliwość skorzystania z siłowni pod chmurką, placów zabaw, rolkowiska czy skateparku. Już jutro dzieci i młodzież po ponad dwu miesięcznej przerwie mogą wrócić do zabawy na świeżym powietrzu i cieszyć się atrakcjami, przeznaczonymi do fizycznej aktywności w naszym mieście.

W sobotę, 30 maja otwieramy wszystkie place zabaw, siłownie pod chmurką, rolkowisko i skatepark. Należy pamiętać o osłonie na usta i nos, które w tym przypadku nadal obowiązują w przestrzeni publicznej. Podczas ćwiczeń i zabawy można nie zasłaniać ust i nosa, pod warunkiem że na obiekcie będzie tylko tylu użytkowników, aby można było zachować 2 metrowe odstępy. Rodzice przyprowadzający dzieci na plac zabaw zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Tylko dzieci poniżej czwartego roku życia nie muszą nosić maseczek.

W związku z obowiązującym rygorem sanitarnym prezydent miasta prosi wszystkich mieszkańców, zwłaszcza dzieci, młodzież i ich rodziców o rozsądek i nie korzystanie z obiektów w sytuacjach ich przepełnienia.

– Liczę na zdrowy rozsądek starogardzian, że nie będzie kumulacji na placach zabaw i wszyscy będziemy przestrzegać bezpiecznego dystansowania – powiedział prezydent Janusz Stankowiak

Zapewnił też, że Miejski Zakład Komunikacji będzie dbał o stałą dezynfekcję huśtawek, zjeżdżalni i innych sprzętów. Niemniej jednak prosi, aby w trosce o własne bezpieczeństwo i zdrowie rodzice zaopatrzyli się w płyn odkażający i aby w razie potrzeby samemu dezynfekowali powierzchnie, z których korzysta ich bawiące się dziecko.