Płać telefonem za parkowanie i bilety MZK

Kierowcy w Starogardzie Gdańskim mogą korzystać z nowej formy płatności w Strefie Płatnego Parkowania. W naszym mieście działa system moBILET.

moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletów parkingowych. Daje kierowcy możliwość zakupu biletu zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu), bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania przy sobie gotówki.

System jest dostępny we wszystkich sieciach komórkowych, zarówno dla numerów z abonamentem, jak i na kartę. Wszystko, czego potrzebuje użytkownik to telefon komórkowy z zainstalowaną bezpłatną aplikacją oraz dostępem do Internetu.

Aby korzystać z moBILET-u należy pobrać aplikację ze strony http://m.mobilet.pl lub z dedykowanego sklepu z aplikacjami w telefonie. Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji, doładowanie konta dowolną kwotą i już można kupować bilety.

moBILET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) na indywidualny rachunek moBILET, otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto, użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, ekspresowego zasilenia poprzez stronę internetową lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej.

Dzięki intuicyjnej obsłudze zakup jest bardzo prosty. W celu opłacenia postoju w strefie, po zaparkowania należy uruchomić aplikację, wybrać „Parkowanie”, a następnie miasto, numer rejestracyjny, czas postoju i potwierdzić zakup.

Po zatwierdzeniu wybranych parametrów system łączy się z serwerem za pomocą Internetu, a użytkownik otrzymuje aktywny bilet, który jest potwierdzeniem prawidłowo wniesionej opłaty.

Korzystając z moBILET-u, należy pamiętać o oznakowaniu samochodu. Poniżej naklejka do pobrania:

System nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. W zależności od taryfy operatora komórkowego, użytkownik może ponosić jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z Internetem.

moBILET ułatwia życie nie tylko kierowcom, ale też pasażerom komunikacji miejskiej. Umożliwia bowiem także zakup biletów autobusowych. Szczegółowe informacje dotyczące systemu dostępne są na stronie http://www.mobilet.pl.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl