Płać podatki w Starogardzie

Mieszkasz, pracujesz i odpoczywasz w Starogardzie? Tutaj też płać podatki. Żeby to zrobić, wcale nie musisz być w naszym mieście zameldowany.

Komunikacja, infrastruktura, opieka zdrowotna, pomoc społeczna, edukacja, ochrona środowiska, kultura, sport, wypoczynek, czy bezpieczeństwo to tylko niektóre obszary, które składają się na miejski budżet. Można go wspomóc składając roczną deklarację PIT w mieście, w którym spędza się najwięcej czasu. Nie trzeba być w nim zameldowanym. Aby rozliczyć PIT w Starogardzie Gdańskim wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać starogardzki adres zamieszkania.

Jeśli ktoś do tej pory zawsze rozliczał się w miejscu zameldowania, to przeniesienie podatku do miejsca zamieszkania nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Wystarczy tylko złożyć w Urzędzie Skarbowym druk ZAP3 aktualizujący dane. To  jedyna rzecz po stronie mieszkańca, którą musi wykonać, aby jego podatek został spożytkowany w miejscu gdzie faktycznie żyje.

Wszyscy chcemy mieszkać i przebywać w ładnych, zadbanych miejscach. Chcemy jeździć po wyremontowanych drogach, chodzić po nowych chodnikach, przemieszczać się sprawnie działającą komunikacją miejską. Możemy mieć na to wpływ. Zadbajmy o nasze miasto, płacąc w nim podatki.